Bayraktar TB2 alımı için bağış toplayan Litvanya'ya BAYKAR'dan anlamlı jest

Ukrayna’ya TB2 Bayraktar göndermek için kampanya başlatan Litvanya, halktan 5 milyon euro bağış topladı. Baykar, bu bağışın Ukrayna'ya insani yardım olarak gönderilmesini isteyerek Litvanya'ya ücretsiz bir 'Bayraktar TB2' hediye etti.

Bayraktar TB2 alımı için bağış toplayan Litvanya'ya BAYKAR'dan anlamlı jest
Bayraktar TB2 alımı için bağış toplayan Litvanya'ya BAYKAR'dan anlamlı jest
GİRİŞ 02.06.2022 15:44 GÜNCELLEME 02.06.2022 17:06
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

Litvanya hükümeti geçen ay sonunda yardım kampanyası başlatarak Ukrayna’ya bağışlanmak üzere Bayraktar SİHA’sı satın alacaklarını duyurmuştu. Savunma Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir ile Bayraktar alımı için anlaşma imzaladığını belirtti.

Açıklamada “Bugün Litvanya ve Türkiye, savunma sanayii alanında işbirliği anlaşması imzalayarak Ukrayna için Bayraktar satın almamızı sağladı. Bayraktar için para Litvanya vatandaşları tarafından toplandı. Satın almanın mümkün olduğunca hızlı olmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” denildi.

ÜÇ GÜNDE 5 MİLYON EURO TOPLANDI

Ukrayna Parlamentosu RADA, 29 Mayıs’ta açıklama yaparak Litvanya’nın Bayraktar alımı için sadece üç gün içinde 5 milyon Euro toplandığını duyurmuştu. Parlamento Başkan Yardımcısı Oleksandr Korniyenko açıklamada güçlü bir drone ürettikleri için Türkiye heyetine de teşekkür etmişti. Litvanya hükümeti ise 28 Mayıs’ta açıklama yaparak Bayraktar alımı için Litvanya halkının sadece üç günde 5 milyon Euro bağışladığını duyurmuştu.

BAYKAR'DAN LİTVANYA'YA ANLAMLI BAYRAKTAR TB2 HEDİYESİ

Litvanya Savunma Bakanı Yardımcısı Vilius Semeska ve beraberindeki heyet BAYKAR'ı ziyaret etti. Litvanya'dan gelen heyeti Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar karşıladı.

Milli S/İHA'ları geliştiren teknoloji şirketi BAYKAR'ın resmi Twitter hesabından Litvanya Savunma Bakanı Yardımcısı Vilius Semeska ve beraberindeki heyetin ziyaretiyle ilgili paylaşımda bulunuldu. 

Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

"Litvanya halkının duyarlı kampanyasının başarıyla tamamlandığını Savunma Bakan Yardımcısı Litvanya halkının duyarlı kampanyasının başarıyla tamamlandığını Savunma Bakan Yardımcısı Vilius Semeska'dan öğrendik. Litvanya'ya 1 adet BayraktarTB2 sağlayacağız. Toplanan bağışın tamamının Litvanya tarafından Ukrayna'ya insani yardım olarak gönderilmesini rica ediyoruz."

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 150
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  kazandiginiz her kurus helali hos olsun. Guzel insanlar!
  Cevapla
 • Yorma 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu al paranı Bunlar ne anlar iyilikten cömertlikten Ellerine geçecek ilk fırsatta çelme takacaklar bize Klasik ab ülkeleri işte
  Cevapla
 • Özel biri 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP ve HDP lilerde Ukrayna için 2 adet bayraktar parası toplasalar çok iyi olurdu .
  Cevapla
 • Vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Bende bunları akıllı zannediyordum ama ne yaparsan yap yinede akıllı olmayabiliyorsun. Beni Baykar hayal kırıklığına uğrattı. Demekki paraları çok.
  Cevapla
 • Filistin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bayraktar Litvanya fatihi olma yolunda. Hiç şüphesiz Filistin sırada .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle