TMSF, Güney Kore ile mevduat sigortacılığı alanında iş birliğini artıracak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ve Kore Mevduat Sigorta Kuruluşu (KDIC) arasında mevduat sigortacılığı alanındaki iş birliğini artırmaya yönelik yeni mutabakat zaptı imzalandı.

TMSF, Güney Kore ile mevduat sigortacılığı alanında iş birliğini artıracak
TMSF, Güney Kore ile mevduat sigortacılığı alanında iş birliğini artıracak
GİRİŞ 31.05.2022 23:31 GÜNCELLEME 31.05.2022 23:34

TMSF'den yapılan açıklamaya göre, aralarında Güney Kore Mevduat Sigorta Fonu Başkanı Tae-hyun Kim'in bulunduğu bir heyet, TMSF'ye ziyarette bulundu.

TMSF Başkanı Fatin Rüştü Karakaş ile KDIC Başkanı Tae-hyun Kim arasında ziyaret esnasında imzalanan yeni mutabakat zaptıyla iki kurum arasındaki iş birliğinin daha da geliştirilmesi ve kurumlar arasında karşılıklı olarak bilgi, tecrübe ve uygulamaların paylaşılması sağlanacak.

Ziyarette KDIC heyetine TMSF'nin mevduat sigortacılığı, çözümleme, geri kazanım ve kayyumluk işlevleri hakkında bilgi verildi. KDIC yetkililerinden de Güney Kore mevduat sigortacılığı sisteminin genel işleyişi, kriz yönetimi ve çözümleme alanındaki tecrübeleri ile Güney Kore mevduat sigorta otoritesine bağlı kredi garanti fonunun işleyişi hakkında bilgi alındı.

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.