Çevre Ajansı üzerinden Emine Erdoğan'a kirli algı operasyonu

Yalanın dozunu kaçıran muhalif medya, şimdi de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı olan Çevre Ajansı üzerinden Emine Erdoğan'a kirli bir algı operasyonu yürütmeye kalkıştı.

GİRİŞ 27.05.2022 13:50 GÜNCELLEME 27.05.2022 14:42
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış
 • -Çevre Ajansı devletin resmi bir kurumu
 • -Özetle kıyıların korunması devlete verildi
 • -Kirli algı operasyonun Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne ağaç dikiminin yapılacağı zamana denk getirilmesi dikkat çekti.
 • -Sahte Twitter adreslerinin kullanıldığı tespit edildi


Muhalif medya, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi üzerinden başlattıkları kirli algı operasyonuna devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı da algı operasyonuna dahil etmeye kalktı.

Devletin resmi bir kurumu olan Çevre Ajansı'nı kişiler ile özdeşleştirmek suretiyle girişilen algı operasyonu tipik bir dezenformasyondur. Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Ajansı’nın Çevre ile ilgilenmesi kadar doğal ne olabilir?

Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı, resmi bir kuruluştur. Kıyıların korunması devlete değilse kime verilecekti.

Çevre konusuyla ilgili yapılan bu operasyon ve yalanlar Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılışına gölge düşürmeyi amaçlamaktadır.

YALAN VE İFTİRANIN ZAMANLAMASI ÇOK MANİDAR

Yalanın ve iftiranın zamanlaması çok manidar. Cumhuriyet tarihimizin en önemli çevre projesi Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin pazar günü ilk fidanı toprakla buluşacak.

Çevre Ajansı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı bir kuruluş, görevi ise çevreyi korumaktır. Malum medya konuyu yine döndürüp dolaştırıp Sıfır Atık projesi ile Türkiye’de çevre bilinci oluşturan Emine Erdoğan'a bağlamaya çalışıyor.

SAHTE HESAPLAR ÜZERİNDEN TROL OPERASYONU

Malum medya eliyle isimsiz hesaplar üzerinden yine bir trol operasyonu çekiyorlar. Operasyonun öznesi Çevre konusu ve Emine Erdoğan.

TBMM’de kabul edilen Çevre Kanunu ile koylarda kurulacak mapa ve şamandıraların Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı izni ile yapılacağı kabul edilmiştir. Bir gün Gazetesinden Bahadır Özgür’ün attığı Twit ile bu değişikliği manipüle ederek Türkiye Çevre Ajansı’nın Emine Erdoğan’a bağlı bir kuruluş olduğu ve izinlerin Emine Erdoğan’dan alınacağı algısını oluşturmaya çalışılıyor.

Bahadır Özgür'ün attığı Twit bir dezenformasyon girişimidir. Olayın aslı ise Türkiye Çevre Ajansı’nın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na dolayısıyla devlete bağlı resmi bir kuruluş olmasıdır. İmara açılan hiçbir yer bulunmamaktadır. Kıyıların ranta değil, tam tersi koruma altına alınmasında önemli rol oynaması beklenmektedir.

CAHİLLİKTEN ÖTE...

TBMM'de kanunla kurulmuş bir kurumu Çevre Ajansı'nı şirket sanmak cahillikten öte okumadan, araştırmadan algı operasyonlarına alet etmek, bu konuyu manipüle ederek Emine Erdoğan’a bağlama girişimleri açık ve net bir şekilde ortadadır.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 32
 • Karun tay 4 hafta önce Şikayet Et
  Bilim adami kalmamis sanki kurumlar kimlere emanet, liyakat bitmis. Vah vah .
  Cevapla
 • Fehmizat 4 hafta önce Şikayet Et
  sosyal medya kanunlari cikmadigi sürece bu durumlar hep devam edecek malesef
  Cevapla
 • xxx 4 hafta önce Şikayet Et
  bu başı boş köpekleri topyan kardeşim bunları barınaklara alın
  Cevapla
 • Türk 4 hafta önce Şikayet Et
  2023 mayıs ayında açılışı yapılınca ençok onlar gider millet bahçesine
  Cevapla
 • Burak 4 hafta önce Şikayet Et
  Yalana iftiraya cevap vermeye bile dwğmez reis ekonomi önemli dar gelirli biterse seçmenin kalmaz seçimi kaybwderaen soydu çaldı çırpı derler derler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle