Cep telefonu ve bilgisayarda TRT bandrol ücretleri artırıldı

TRT bandrol ücretleri ile ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre cep telefonlarında yüzde 10 olan TRT bandrol oranı yüzde 12'ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14'e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4'e çıkarıldı.

Cep telefonu ve bilgisayarda TRT bandrol ücretleri artırıldı
Cep telefonu ve bilgisayarda TRT bandrol ücretleri artırıldı
GİRİŞ 26.05.2022 09:19 GÜNCELLEME 26.05.2022 09:22
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

"Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanunu Uyarınca Radyo, Televizyon, Video ve Birleşik Cihazlar ile Bunların Dışında Kalan Radyo ve Televizyon Yayınlarını Almaya Yarayan Her Türlü Cihazdan Alınacak Bandrol Ücretlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bandrole tabi eşyanın cins ve gümrük tarife istatistik pozisyonlarının (GTİP) yer aldığı liste değiştirildi.

BANDROL ORANLARI YENİLENDİ

Bandrole tabi cihazlar ve bandrol oranlarının yer aldığı listeye göre, ilave bir yazılım veya donanım desteği olsun veya olmasın doğrudan, internet üzerinden veya başka bir yolla her türlü görsel veya işitsel yayınları alabilen cihazların bandrol oranları yenilendi.

BİLGİSAYAR VE TABLETTE ORAN YÜZDE 4'E YÜKSELDİ

Televizyon, video kameralar ve radyolarda yüzde 16 olan bu oran sabit bırakılırken, cep telefonlarında yüzde 10 olan oran yüzde 12'ye, akıllı kol saatlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14'e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4'e çıkartıldı.

YÜZDE 8'DEN YÜZDE 14'E ÇIKARILDI

Diğer cihazlarda ise (Radyolu ve/veya TV'li ışıldak, radyolu kulaklık, radyolu fotoğraf makinesi, radyolu adım sayar, radyolu kalemler, radyo ve/veya TV'li banyo sistemleri, navigasyon cihazları, radyo ve/veya TV eklentili koşu bantları, radyo ve/veya TV eklentili buzdolapları, DVD-VCD player ve benzerleri, cep tipi MP3/MP4 çalar ve benzerleri, ev sinema sistemleri, taşıtlarda kullanılmaya mahsus navigasyonlu multimedya cihazları) yüzde 8 olan TRT bandrol payı yüzde 14'e çıkarıldı.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 17
 • misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Bilgisayar telefon zararlı, içmeyin. ÖTV sini de artırın kullanmasınlar.
  Cevapla
 • fatih 6 ay önce Şikayet Et
  çok güzel
  Cevapla
 • Vergi Zulmü 6 ay önce Şikayet Et
  Hükümet vergiyle vatandaşa işkence etmeye başladı, üretim yok, fabrika yok, ar-ge yok her şey ithal dolar ve euro endeksli tabi vergi olmadan tekerlek dönmüyor ama vatandaşa bu ağır vergi yükleri reva değil bu gidişat hiç iyi değil orta gelir grubu diye bir şey kalmayacak böyle giderse fakirleşiyoruz. Zengin ise varlığına varlık katıyor ülkenin şuan ki özeti budur.
  Cevapla
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Orta gelir biteli aylar oluyor zaten.
  Cevapla
 • blnmz 6 ay önce Şikayet Et
  trt çalışanlarının 15- 20 bin arasını maaşalrını biz ödemek zorunda değiliz.
  Cevapla
 • Osmanli 6 ay önce Şikayet Et
  Ekeonomimiz vergilerle zamlarla büyüyor nerden nereye daha bitmedi yakinda yeni vergilerle hos yeni surprizler bizleri bekliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle