ÇAYKUR'dan üreticiye 'taze taze toplayın' çağrısı

ÇAYKUR Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Alim, çayda kalitenin artmasına öncelik verdiklerini ifade ederek, "Çay hasat olgunluğuna ulaştı, taze taze toplanmalı" dedi.

ÇAYKUR'dan üreticiye 'taze taze toplayın' çağrısı
ÇAYKUR'dan üreticiye 'taze taze toplayın' çağrısı
GİRİŞ 25.05.2022 01:04 GÜNCELLEME 25.05.2022 01:06
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Trabzon'un Of ilçesinde yaş çay kampanyasının açılışı nedeniyle Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile bir araya geldi.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, çayın Rize'de, Karadeniz'de üretildiğini belirterek, "Ben Elazığlıyım. Özellikle bizim bölgemizde çay tüketimi çoktur. Millet olarak çaysız yapamıyoruz. O nedenle çay üretim sezonunun üreticilerimiz, Çaykur camiamız ve sektörümüz için hayırlı olsun" dedi.

Çayın her zaman nimet verdiğini söyleyen Alim de, "Bizde bu nimetten faydalanıyoruz. Bu yılda çay hasat olgunluğuna ulaştı. Üreticilerimiz taze taze hasadı yaparak alım yerlerimize teslim edebilirler. Bizde sağlıklı, kaliteli çay üreterek, dünyaya üzerinde pestisit kalıntısı bulunmayan çayımızı sunmuş oluruz. Bu vesile ile çay sezonu özelde bölgemize genelde ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 6
 • misafir35 1 ay önce Şikayet Et
  çaykur zararda olmasa aşırı zam yapmazlardı. devlet bir an önce bu duruma müdahele etmeli. bu işlere bakan, bakanlık ne iş yapar. o da film seyreder gibi seyrediyor. bir çay keyfimiz vardı onu da elimizden aldılar. dağda bayırda yetişen ot çaylarına kaldık. yetkililer fiyatlara müdahale etmeyeceklerse derhal istifa etsin. diyecek bir şey bulamıyorum. yazıklar olsun...
  Cevapla
 • MERTTT 1 ay önce Şikayet Et
  çayı da şekeri de kendimiz üretiyoruz. ama kendi halkımız içemesin diye iyi kazıklıyorsunuz. çay keyfimiz vardı onu da elimizden aldılar.
  Cevapla
 • B.Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Millet çayı topluyor toplar onda bir sorun yok siz yeter ki toplanan çayı alın ve milleti özel sektörün vicdanına bırakmayın.
  Cevapla
 • Hahah 1 ay önce Şikayet Et
  Gulag oldu her yer
  Cevapla
 • Emekli 1 ay önce Şikayet Et
  İşine geldi 40 TL cay seksen ettin ama senin sucun deyil haklısın az bile yaptın zam yüz elli olsa ne olur ölmüşük zaten ağlıyanımız yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle