Dolarda son durum

Dolar haftaya 15.95 liradan başladı

GİRİŞ 23.05.2022 09:04 GÜNCELLEME 23.05.2022 09:50
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dolar geçtiğimiz hafta 15.50 liradan 15.90 liranın üzerine tırmanmıştı.

Dolar yeni haftaya da 15.95 liradan başladı.

Geçen hafta düzenlenen bir etkinlikte konuşan Fed Başkanı Jerome Powell, enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini, enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmemeleri halinde daha agresif hareket etmeyi düşünmelerinin gerekeceğini ifade etti.

Bu açıklama dolardaki güçlenmeyi hızlandırdı.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 3
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Kur korumalı mevduat var ya, halktan çok talep var ya, dolar ı 10 tl nin altına düşürecektik ya. Çok güzel oluyor. Oyum Ak Partiye, beter olun.
  Cevapla
 • Mizah 4 ay önce Şikayet Et
  Faizi düşürün hem enflasyon hem dolar hem ülke düşsün. Ekonomi kitabını yeniden yazmaya kalkıp ülkeyi yangın yerine çeviren başkan. Üç tane fazla konut satabilmek için bizi fakir ettin , ülkenini üstünden silindir gibi geçtin. Zengini daha zengin fakiri daha fakir yaptın. Hangi yüzle çıkıp konuşuyorsun anlamış değilim. Betonlu hayallerin bu milletin umurunda değil. Yolunu şaşırmış kendini kaybetmiş başkan , anladık ki ülkeyi bir kişiye teslim etmeyeceksin. Ne oldum delisi oluyor.
  Cevapla
 • OSMAN TELLİOĞLU 4 ay önce Şikayet Et
  bu dolara devlet inmesi için mudahale etmiyecekmi bu nedir ben anlam veremiyorum 13 dolar 16 dolara çikti hiç bir mudahale yapilmadi bunun altinda ne var ben akil erdiremedim buna devlet millet el ele mudahale edelim lutfen cumhurbaşkanima sesleniyorum
  Cevapla