Bakan Nebati başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: - "Finansal İstikrar Komitesi"nin 4. toplantısında, finansal sistem başta olmak üzere küresel ve yerel makroekonomik gelişmeler ile gelecek döneme dair politika adımlarını detaylıca ele aldık" dedi.

Bakan Nebati başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı
Bakan Nebati başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı
GİRİŞ 21.05.2022 22:07 GÜNCELLEME 22.05.2022 09:05
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Finansal İstikrar Komitesi"nin 4. toplantısında, finansal sistem başta olmak üzere küresel ve yerel makroekonomik gelişmeler ile gelecek döneme dair politika adımlarını detaylıca ele aldıklarını belirterek "Ülkemizin finansal sisteminin istikrarını korumak, ekonomide atılan adımların etkilerini izlemek ve değerlendirmek amacıyla tüm paydaşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Bakan Nebati, Twitter'dan "Finansal İstikrar Komitesi"nin 4. toplantısına ilişkin paylaşımda bulundu.

Toplantıda, finansal sistem başta olmak üzere, küresel ve yerel makroekonomik gelişmeler ile gelecek döneme dair politika adımlarını detaylıca ele aldıklarını bildiren Nebati, "Ülkemizin finansal sisteminin istikrarını korumak, ekonomide atılan adımların etkilerini izlemek ve değerlendirmek amacıyla tüm paydaşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Bakanlıktan yapılan açıklamada, küresel ve yerel düzeyde enflasyonda görülen artışların ülke ekonomisine etkilerinin, Finansal İstikrar Komitesi üyelerinin tespitleri üzerinden değerlendirildiği aktarıldı.

Finansal istikrarın korunması ve enflasyonla mücadele kapsamında, gelecek dönemde atılması öngörülen politika adımlarının istişare edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Komite, ülkemiz finansal sisteminin istikrarını korumak, ekonomide atılan adımların etkilerini izlemek ve değerlendirmek amacıyla tüm paydaşları ile çalışmalarına devam edecek. Diğer taraftan, enflasyon üzerindeki arz yönlü etkiler gelecek hafta yapılacak 'Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi'nde de değerlendirilecek, alınan kararlar ivedilikle uygulamaya konulacak."

KAYNAK: AA
Yahya Gür Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Yahya Gür
YORUMLAR 7
 • yılmaz kamil 1 ay önce Şikayet Et
  merhaba bu BDDK neden tüketici kredisi düzeltme yapmiyor ve 48ve60 yapılsın araba ve ev kredileri yapti ama tüketici kredisi ses yok ben emekliyim zor geçiniyoruz bu ancak Cumhur başkanımız yapar inşallah selamlar olsun
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  He detaylıca aldıysanız dikkate tamam ya sorun çözüldü
  Cevapla
 • Vatandas 1 ay önce Şikayet Et
  Senin gözlerinin ışıltısı yeter ekonomi batmış hiç önemli değil senin gözlerin parlasın yeter.
  Cevapla
 • Vedat 1 ay önce Şikayet Et
  finlandiyanın nato üyeliğine karşılık doları düşürmeyi şart koşun. abd yi yöneten yahudi Fed bu tavizi verir
  Cevapla
 • Doğan 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Nebati Reis in işini kolaylaştır. Kgf limitlerini seçim öncesi arttır. Geç kalma. Borcunu ödeyen istihdama katkı sağlayan işine yatırım yapan firmalara destekler artsın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle