Bakan Kurum duyurdu: 'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacak

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla 5 Haziran'ın bulunduğu haftanın 'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacağını duyurdu.

Bakan Kurum duyurdu: 'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacak
Bakan Kurum duyurdu: 'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacak
GİRİŞ 21.05.2022 12:19 GÜNCELLEME 21.05.2022 15:09

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla 5 Haziran'ın bulunduğu haftanın  'Türkiye Çevre Haftası' olarak kutlanacağını duyurdu ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, "Çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansından bu yana 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır. Her yıl farklı bir temada 'Tek Bir Dünya' sloganıyla kutlanan Dünya Çevre Günü; 2022 yılında sürdürülebilir, doğa ile uyumlu, daha temiz, daha yeşil yaşam vurgusuyla kutlanacaktır.

Doğal çevrenin korunması, sürdürülebilirlik yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele konularında çevre bilincinin her geçen gün giderek arttığı Ülkemizde Dünya Çevre Günü kutlamalarının daha katılımcı, çok paydaşlı şekilde gerçekleştirilmesi, çevre sorunlarının ve gelişmelerinin değerlendirilmesi amacıyla her yıl 5 Haziran tarihinin bulunduğu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulacak bir temayla Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanacaktır."

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL