Rize-Artvin Havalimanı'na yoğun ilgi! Bir haftada 9 bin yolcuyu ağırladı

14 Mayıs Cumartesi günü açılışı yapılan Türkiye'nin denize dolgu üzerine yapılan ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı'nı bir haftada 8 bin 750 yolcu kullandı.

Rize-Artvin Havalimanı'na yoğun ilgi! Bir haftada 9 bin yolcuyu ağırladı
Rize-Artvin Havalimanı'na yoğun ilgi! Bir haftada 9 bin yolcuyu ağırladı
GİRİŞ 21.05.2022 10:32 GÜNCELLEME 21.05.2022 10:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımıyla hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanı bir haftada günde 5 seferden yaklaşık 70 uçak ve toplam 8 bin 750 yolcu kullandı. Rize-Artin Havalimanı'ndan günde 3 kez İstanbul Havalimanı'na, 1 kez Ankara Havalimanı'na ve 1 kez de Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidiş-geliş seferi yapılıyor.

İstanbul Havalimanından Rize'ye gelen Erdniç Teletar, yaptığı açıklamada "İstanbul Havalimanı'ndan Rize'ye geldim. Çok güzel bir havalimanı olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" derken,

Şeref Kaya, isimli yolcu ise "Havalimanı çok güzel olmuş. Rize'ye hem çay toplamak için geldik hem gezmek için. Haftada bir gidip gelmemiz lazım artık. Memleketimiz olduğu için uçaklar boş gitmesin boş gelmesin. Ondan dolayı çok gidip gelmemiz lazım. Yıllık ve haftalık biletler almamız lazım" şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 2
  • Ali 1 ay önce Şikayet Et
    Rize havalimanından günlük 5 uçuş yapılırken tokatdan neden 1 yapıliyor.bu oldumu şimdi
    Cevapla
  • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
    Bir haftada 9 * 52 , yıllık 468,000 bir saat uzaklıktaki hava alanına gitmemek için pahalı bir oyuncak. Üstelik bu yolcu sayısı ilk açılış hevesidir sonra yarıya düşer.
    Cevapla