SGK’dan Ülker’e teşekkür belgesi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Karaman’da 2021 yılında en çok prim ödeyen işveren olması nedeniyle Ülker’e teşekkür belgesi verdi.

SGK’dan Ülker’e teşekkür belgesi
SGK’dan Ülker’e teşekkür belgesi
GİRİŞ 18.05.2022 17:27 GÜNCELLEME 18.05.2022 17:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ülker, Karaman’da 2021 yılında en çok prim ödeyen işveren olması ve istihdama sağladığı katkılardan dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından teşekkür belgesine layık görüldü.

Belge, SGK İl Müdürü Serdar Fındık ve SGK İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Hashan tarafından Ülker Karaman Fabrikası Genel Müdürü İsmail Özturan’a verildi.

Karaman fabrikasının bölge için de önemine dikkat çeken Özturan, “Ülkenin ihracatına katkıda ve bölgenin potansiyelinin ortaya çıkmasında önemli rol oynuyoruz. İstihdamımızla, Karaman’da geçen senenin en çok prim ödeyen işvereni olmanın ülkemizin ekonomisine katkı sağlamanın ve bu teşekkür belgesini hak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Bin 424 istihdam ve 79 ülkeye ihracat

Ülker’in Karaman fabrikasında bisküvi, çikolata, gofret ve kek üretildiğini hatırlatan Özturan, “Toplam bin 424 çalışanımızla omuz omuza vererek, üretimimizle, ihracatımızla başta Karaman ilimiz olmak üzere ülkemize katma değer sağlamaya çalışıyoruz. Yıllık 110 bin tonluk üretime sahip fabrikamızdan 79 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • meteee 1 yıl önce Şikayet Et
    Milletin bogazindaki ekmege goz diktiler. Rezil olsunlar
    Cevapla