Türkiye'nin en iyi bankası seçildi

Akbank, Global Finance tarafından düzenlenen World’s Best Bank Awards 2022 kapsamında 12. kez Türkiye’nin en iyi bankası seçildi.

Türkiye'nin en iyi bankası seçildi
Türkiye'nin en iyi bankası seçildi
GİRİŞ 17.05.2022 12:16 GÜNCELLEME 17.05.2022 12:16

Bankadan yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen finans yayınlarından Global Finance tarafından bu yıl 29.'su gerçekleşen dünyanın en iyi bankaları ödüllerinde Akbank bir kez daha Türkiye’nin en iyi bankası oldu.

Finansallardan inovasyona birçok performans ölçütü temel alınarak yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda Akbank, bir rekora imza atarak 12. kez bu unvanı almaya hak kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, güçlü likiditesi, yüksek sermayesi ve Türkiye’nin iyi bankacılarından oluşan çalışanlarıyla Türk ekonomisini her koşulda desteklemeye devam ettiklerini belirtti.

Binbaşgil, "Sunduğumuz ürün ve hizmetleri her geçen gün mükemmelleştirirken, müşterilerimize bankacılığın geleceğini sunmak için durmaksızın çalışıyoruz. Özellikle son iki yıldır içinden geçtiğimiz olağanüstü süreçte de odağımızı kaybetmeden yenilikçi çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdürdük. Bütün bunların Global Finance gibi uluslararası kurumlar tarafından ödüle layık görülmesinden mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt