Evde bakım yardımları yarın hesaplara yatmaya başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 1 milyar 278 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı yarından itibaren hesaplara yatırmaya başlayacaklarını açıkladı.

Evde bakım yardımları yarın hesaplara yatmaya başlıyor
Evde bakım yardımları yarın hesaplara yatmaya başlıyor
GİRİŞ 14.05.2022 11:58 GÜNCELLEME 14.05.2022 12:08
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatılan evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşların desteklendiğini hatırlattı.

Engelli vatandaşlara yönelik politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiklerinin altını çizen Bakan Yanık, “Bakanlık olarak engelli bireylere yönelik bakım hizmetlerimizi Bütünleşik Bakım Modeli kapsamında gerçekleştiriyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle Destek oluyoruz.” dedi.

Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen hak sahibi başına aylık 2.354 TL Ödeme yapıldığını hatırlatan Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 278 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı yarından itibaren hesaplara yatırmaya başlıyoruz. Bu ay 543 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanacak. Yarın başlayacak ödemeler 20 Mayıs’ta tamamlanacak. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 3
 • temel 6 ay önce Şikayet Et
  sonra parami ver desen evde bu kadar gelir var calisan var bir suru mazaret o hasta yada sakat ise baskasinin gelirine bakilmaz yada bir emekli olsa baskasinin emeklik bakilmaz herkesin hakkini verirsin mazaret uretmek yerine calisan atilir ise is yerinde tazminat yok amma o karari veren yargi olur ise atilsa bile butun hakki verilir bu bitmesi gerek insan hata yapsin atayim para vermem diyen cok adamin hakki ne ise verirsin
  Cevapla
 • hakan bicer 6 ay önce Şikayet Et
  hayirli olsun...devletimiz sag olsun
  Cevapla
 • Adıgüzel 6 ay önce Şikayet Et
  Bayramdan önce yatmamış miydi maaşlar
  Cevapla