Defineciler 4 ton altın buldu

Polonya'da bir grup defineci Hitler'e ait olduğu düşünülen ve ağırlığı 4 tonu bulan altın hazinesi buldu.

Defineciler 4 ton altın buldu
Defineciler 4 ton altın buldu
GİRİŞ 12.05.2022 11:44 GÜNCELLEME 12.05.2022 13:01
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Polonya'da bir evin bahçesinde yapılan kazıda bulunanlar, define camiası arasında hızla yayıldı. Bir Nazi askerine ait olan günlükten yola çıkarak kazı gerçekleştiren defineci grup, eldeki kaynaklara göre Hitler'e ait olduğu belirlenen 4 tonluk altın hazinesini buldu. Fakat altınların bir metale birbirine girdiği tespit edildi. Polonya'da kendilerine Silesian Bridge ismi veren bir grup defineci tarafından gerçekleştirilen kazı, kısa sürede büyük yankı uyandırdı.

RESMİ İZİNLE KAZDILAR

Grup, gerekli yerlerden resmi izin aldıktan sonra bir evin bahçesinde kazı çalışmalarına başladı. Kazıda, eski bir nazi askerinin günlüğünden faydalanıldı.

Definecileri 4 ton altına götüren günlük

4 TON ALTIN BULDULAR

Altınların, 1939'daki ikinci dünya savaşı sırasında Kızıl Ordu'nun ele geçmesini engellemek amacıyla Hitler'in koruma askerleri tarafından yer altına gömüldüğü öğrenildi.

Günler süren kazı sonucunda 1.5 metre derinliğindeki altına ulaşıldı. Ancak tek bir eksik vardı. Altınlar, etrafını saran metalle birleşmişti. Defineciler, resmi yerden gelecek izinden sonra altınların ayrıştırma işlemini gerçekleştirecek.

YORUMLAR 91
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Bizde tam tersi yerli kimse cikar misin hans çıkarsın otellerde krallar gibi karşılayalım onlar yesin bizim kendi vatandaşımız fakir kalsın ac kalsın kimin umurunda Türkiye olarak batının kafiyeli kölesi modundanyiz kimse inkar etmesin
  Cevapla
 • Yasar 4 ay önce Şikayet Et
  Sakın putin duymasın,zaten polonya ya dişini bilevliyor
  Cevapla
 • Ramazan aytekin 4 ay önce Şikayet Et
  Savas patlama zamani bir hafta sonra olsaydi. O kazi yi ulkemize hurda niyetiyle getirip doviz katkim olacak di aahh putin e pay vermeyi teklif etseydim
  Cevapla
 • Deniz 4 ay önce Şikayet Et
  Boşuna uğraşmayın bulsanız bile reis elinizden alır memleket onun
  Cevapla
 • Ali delo 4 ay önce Şikayet Et
  1.5 metrelik kazı günlercemi sürmüş ?
  Cevapla
 • Sercan 4 ay önce Şikayet Et
  Demekki 5 metre olsa yıllarca sürecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle