McDonald's Türkiye Boheme Investment şirketine satıldı

McDonald's Türkiye Katar’a satıldı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Tuncay Özilhan’ın yaptığı Anadolu Grubu Holding, bünyesindeki McDonald's Türkiye'yi Katarlı Boheme Investment şirketine 54.5 milyon dolara sattı.

McDonald's Türkiye Boheme Investment şirketine satıldı
McDonald's Türkiye Boheme Investment şirketine satıldı
GİRİŞ 11.05.2022 21:20 GÜNCELLEME 11.05.2022 21:35
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

McDonald's Türkiye Katar’a satıldı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Tuncay Özilhan’ın yaptığı Anadolu Grubu Holding, bünyesindeki McDonald's Türkiye'yi Katarlı Boheme Investment şirketine 54.5 milyon dolara sattı. Anadolu Holding AŞ'den KAP'a yapılan açıklamada "Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan ve Türkiye'deki McDonald's restoranlarının franchise işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran sermayesinin %100'ünü temsil eden payların Boheme Investment GmbH şirketine veya Türkiye'deki herhangi bir iştirakine satılmasına yönelik olarak Şirketimiz ile Boheme Investment GmbH arasında 11 Mayıs 2022 tarihinde bağlayıcı pay devir sözleşmesi imzalanmıştır" denildi.

54.5 MİLYON DOLAR

Yapılan açıklamada pay devrinin tamamlanmasının pay devir sözleşmesinde yer alan ön şartların gerçekleşmesine tabi olduğu ve devrin 2022 yılının ilk yarısı içerisinde sonuçlanmasının öngörüldüğün belirtilerek fiyata ilişkin şu bilgi verildi: " Taraflarca sağlanmış mutabakata göre, Anadolu Restoran sermayesinin %100'ünü temsil eden payların devir bedeli, 54.500.000 USD tutarı üzerinden Anadolu Restoran'ın kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan net borç tutarı ile pay devir sözleşmesinde tanımlanan diğer varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın çıkarılması şeklinde belirlenecektir. Bahsedilen net borç tutarı ile pay devir sözleşmesinde tanımlanan diğer varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilerek tenzil edilmesi ile hesaplanacak tutarın yaklaşık 5-6 milyon USD olması öngörülmektedir."
Boheme Investment GmbH, Viyana/Avusturya'da kurulu bir şirket olup Katarlı bir yatırımcı olan Kamal Saleh Al Mana'nın iştiraki durumunda. Kamal Saleh Al Mana'nın, Katar'daki McDonald's restoranlarının franchise işletmeciliğini yürütmekte olan şirkette ortaklığı bulunuyor.

KAYNAK: HABERTÜRK
YORUMLAR 29
 • ibrahim 1 ay önce Şikayet Et
  bir şeyi katarlılar alıyorsa orada sıkıntı olacak demek bakını türk futbolu
  Cevapla
 • İSMAİL 1 ay önce Şikayet Et
  ucuza gitmiş hayat boştur looo
  Cevapla
 • Anlayana 1 ay önce Şikayet Et
  Yöresel lezzetlerden şaşmamak lazım markayi kim alırsa alsın
  Cevapla
 • bir bilen 1 ay önce Şikayet Et
  hani ülke katarlılara peşkeş çekiliyordu? Bunu söyleyenlerin başındada tuncay özilhan geliyordu?
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Evet, ülkedeki mcdonalds ı dahi katara satıp kaçmış ABD. Katar sevdanız bakalım daha nerelere gidecek. Artık afiyetle hamburger yersiniz.
  Cevapla
 • Vatandaş ! 1 ay önce Şikayet Et
  Çocuklarınızın "ASİ" olmaması için Helal (Et) yedirin ! Aksi taktirde asla size "Ana veya BABA" olarak bakmayacak bilakis sizi bir obje olarak görecektir !
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Sadece Et için değil herşeyin helal olanı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle