Bakan Bilgin’den enflasyon farkı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hükümetin, çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirtti.

GİRİŞ 10.05.2022 13:14 GÜNCELLEME 10.05.2022 13:19
Bu Habere 179 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ardından gazetecilerin kamu çalışanlarının yılın ikinci yarısı için maaşlarına yapılacak enflasyon farkı zammıyla ilgili sorularını yanıtladı.

TAHRİBATTAN KORUYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerine ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine Bilgin, Memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında Zam alacaklarını hatırlattı.

HAZİRANDA YOL HARİTASINI BELİRLENECEK

Hükümet olarak çalışanları, emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmaların olduğunu belirten Bakan Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

Son günlerin en çok merak edilen başlığı olan enflasyon farklarıyla ilgili Erdoğan da yılın ikinci altı ayına işaret ederek, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" demişti.

Memur ve memur emeklilerine toplu sözleşmede aldıkları zam oranı, ilk 6 aylık enflasyon oranının altında kalması halinde enflasyon farkı ödeniyor.

YORUMLAR 179
 • Alb Aslantekin 3 ay önce Şikayet Et
  Yuzdelik yapılan zamlar düşük maaş alanların maaşları eriyor alt çabalayan besyuz fark çok maaş alan için olarak yansıyor
  Cevapla
 • Kohapik 3 ay önce Şikayet Et
  Hükumetin her aileye bir ev dağıtması gerekir eğer evsiz olan yani kira ödeyen bir ailenin kira yükünü ortadan kaldırırsa şuan ki aldığı asgari ücret bile ona yetecektir. Türkiyede asgari ücretle çalışan hiç bir aile kira ödeme yükünü bu şartlarda kaldıramıyor.
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Seyyanen tüm memurlara 4 bin lira + toplu sözleşme ve enflasyon farkı verilmeden alım gücü erir
  Cevapla
 • Ekonomist 3 ay önce Şikayet Et
  Az alan az cok alan daha cok alıyor. Bu sistemde. Önce bunun değişmesi lazım. Ara cok açıldı.
  Cevapla
 • MURAT 3 ay önce Şikayet Et
  Siz şu dövizi alaşağı edin gerisi kolay.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle