BDDK'dan bankalara döviz uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bankalardan platformlar aracılığı ile gerçekleştirdikleri döviz işlemlerini şube, hazine ve mobil bankacılığa taşımasını istedi.

BDDK'dan bankalara döviz uyarısı
BDDK'dan bankalara döviz uyarısı
GİRİŞ 28.04.2022 09:48 GÜNCELLEME 28.04.2022 09:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

BDDK, bankalardan platform döviz alım satım işlemlerini şube, hazine ve mobile taşımalarını istedi.

BDDK, döviz alım satım işlemlerine ilişkin olarak bankalara gönderdiği açıklamada, "Tüm müşterilerin direkt erişiminde olan yabancı para (YP) işlem platformlarından yeni işlem yapılmaması, limit belirlemelerinin gözden geçirilmesi, müşteri memnuniyetinin sürekliliğinin sağlanması bakımından YP işlem taleplerinin şubeler, hazine birimleri, mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden gerçekleştirilmesinin sağlanması gerekli görülmektedir" ifadelerine yer verdi.

BDDK ilgili talebine gerekçe olarak, bankaların mevcut kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasının sağlanmasına, kaynakların ekonomik faaliyetleri desteklemeyen, rant elde etmek amacıyla kullanılmasının önlenmesine yönelik olarak; ilgili kredinin kullandırım amacına aykırı işlemlerin gerçekleştirilmemesine yönelik bankalarca gerekli görülecek kontrollerin azami seviyede oluşturulmasını gösterdi.

YORUMLAR 1
  • Deli dumrul 7 ay önce Şikayet Et
    bu döviz oyunu bi şekilde mutlak surette ortaya çıkacak bankalara faiz ve dolar artışında en adi kurumlardır. enflasyon çıksın dolar ve faiz artsın diye yapmadıkları hainlik yok. tusiad da işin içinde devletimiz çöksün bu vatansızlara...
    Cevapla