Bakan Kurum: TOKİ'nin indirim kampanyasından 26 bin kişi yararlandı

TOKİ'nin başlattığı ve dün sona eren indirim kampanyasından 26 bin 306 kişi yararlandı ve yüzde 22 indirim hak etmiş oldu. Bakan Kurum "Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

GİRİŞ 20.04.2022 15:41 GÜNCELLEME 20.04.2022 15:41
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) konut ve iş yeri sahipleri için 22 Mart – 19 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan indirim kampanyasından 26 bin 306 konut ve iş yeri alıcısı faydalandı.

2020 yılı sonuna kadar satışları gerçekleştirilmiş ve taksitleri 2020 yılı itibariyle başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri için yapılan yüzde 22 indirim kampanyasına vatandalar yoğun ilgi gösterdi.

Bir önceki dönemde kampanyadan 15 bin 312 konut ve iş yeri alıcısı yaralanırken, bu dönemki kampanyadan 26 bin 306 kişi yaralandı.

Kampanya kapsamında bütün borcunu kapatan 23 bin 034 kişi kapatarak tapularını almaya hak kazandı.

ESNEK ÖDEMEDEN 3 BİN 272 KİŞİ YARARLANDI

İndirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak konut ve iş yeri alıcıları için esnek ödeme planı yapıldı. Borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla kampanyaya katılan 3 bin 272 konut ve iş yeri alıcısı yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 22 indirimden faydalandı.

Böylelikle kampanyaya katılan 26 bin 306 konut iş yeri alıcısının 23 bin 034’ü bütün borcunu, 3 bin 272 kişi de borcunun belirli kısmını kapattı.

191 ARSA ALICISI FAYDALANDI

Kampanya kapsamında geri ödemeleri devam eden arsa satışları için de yüzde 10 indirim yapıldı.

22 Mart-14 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılan arsa borç kapatmalarından 191 arsa alıcısı borcunun tamamını kapatarak yüzde 10 indirimden yararlandı.

KİŞİSEL TASARRUFLA BORÇLAR KAPATILDI

Kampanya katılan vatandaşların yüzde 81,12’si borçlarını kişisel tasarruflar ile kapattı. Kişisel tasarruflarla gelen borç kapatma piyasaya sıcak para olarak kazandırıldı.

BAKAN KURUM: HAYIRLI OLSUN

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızca, konut ve iş yeri sahiplerimiz için 22 Mart – 19 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlediğimiz ve %22 oranında indirim sağlayan kampanyamızdan 26 bin 306 konut ve iş yeri sahibi yararlandı. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 8
 • bilmem 5 ay önce Şikayet Et
  bazıları hak sahibi olmasına rağmen legal olmayan yollarla el altından satış yapmakta !! bu da bir haktır nankörler, inşallah herkes ettiğini bulur.
  Cevapla
 • tokili 5 ay önce Şikayet Et
  güzel paylaşımlar yapıyorsunuz ama Silivri 1. etap teslim edildi 2. etap ses seda yok . ve teslim edilen evler TAPUSU ortada yok. ne paranın yatırıldığı HALKBANK bilgi veriyor nede sizin TOKİ niz. millet tapusu olmayan evlere erken ödeme yaptı buda sıkıntı olmaz inşaallah
  Cevapla
 • ö..A.. 5 ay önce Şikayet Et
  Acaba emlak konuta neden indirim yapılmıyor
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Enflasyonun % 60 olduğu bir ekonomik ortamda sadece % 22'lik bir indirim yapılması toplu ödemeyi cazip hale getirmiyor.
  Cevapla
 • Vatan 5 ay önce Şikayet Et
  Yahu arkadaş insanlari şu müteahhitlerin elinden kurtarın. Bir milyardan aşağıya ev yok. Emekli olan memur değil ev eski model arabayı bile zor alıyor bu parayla. Allah aşkına yaşarken olmeyi çok güzel öğrendik. Bir ilin tamaminda kira nasıl beş bin lira olur ve neden kimse buna ses çıkarmaz
  Cevapla
 • ucrun 5 ay önce Şikayet Et
  herkes senin gibi tuzu kuru değil sayın cemiyet adamı...
  Cevapla
 • Cemiyet adamı 5 ay önce Şikayet Et
  Eski Türkiye yok artık. Haketmeyen istediği gibi yaşayamayacak. Şehirler bilinçsiz insanlar yüzünden perişan oldu . Bu rakamları ödeyemeyen köyüne gidecek. Şehirde yaşamanın bir bedeli var. Paran yoksa yallah köyüne.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle