Türkiye emlak sektörü gaza bastı!

Türkiye’de emlak sektörü gaza bastı. Satılık dairelerin ücretleri dudak uçuklattı. Ümraniye, ABD’nin lüks şehirlerine fark atarak 2+1 daire için 8 milyon lira fiyat yazıldı. Miami’de 3 odalı villa ise sadece 6 milyon liraydı.

Türkiye emlak sektörü gaza bastı!
Türkiye emlak sektörü gaza bastı!
GİRİŞ 12.04.2022 17:12 GÜNCELLEME 15.04.2022 14:31
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Mega kent İstanbul'da ev fiyatları tavan yaptı. Milyon liraları bulan daireler cep yaktı. Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü büyük yankı uyandırdı. ABD'nin en sevilen şehirlerinden Miami'deki ev fiyatları herkesi şaşırttı. 170 metrekare, 3 odalı 3 banyolu bahçeli villa 415 bin dolara satışa çıktı. Mevcut kurla bu fiyat 6 milyon liraydı. Bunun üzerine İstanbullular, kendi semtlerindeki satılık ev fiyatlarına odaklandı.

Ümraniye'de 2+1, 3+1 dairelerin fiyatları Miami'yi bile solladı. Kentsel dönüşümün devam ettiği bölgede, dairelerin satış bedeli 8 milyon liraya çıktı! Sosyal medya, Ümraniye'nin yükselişiyle çalkalandı.

MİAMİ OUT

Miami'de 170 metrekare 3 odalı, 3 banyolu ve bahçeli villa, 415 bin dolara satılıyor. Türk parasına çevrildiğinde evin değeri 6 milyon lirayı buluyor.

ÜMRANİYE İN

Ümraniye'de 3+1 dairelerin ücreti 8 milyon liraya kadar çıkıyor.

Miami'de bahçeli evler 5 milyonla 6 milyon lira arasında değişiyor.

DÜNYANIN MERKEZİ

Twitter, Ümraniye'deki ev fiyatlarıyla çalkalandı.

Sayısız yorum yapıldı: Ümraniye'de yaşama ayrıcalığı parayla ölçülemez. Hor görme Ümraniye'yi. ABD için uçak bileti bile alamayacak durumdayım! Miami'deki ev köprüye metrobüse yakın mı bari. Yürü be Ümraniyem. Ama Ümraniye'de nem yok! Tabii Miami'de Marmaray yok!

YORUMLAR 7
 • Ccc 2 yıl önce Şikayet Et
  Elinizde kalsin
  Cevapla
 • busra 2 yıl önce Şikayet Et
  Bununla mı gurur duydunuz
  Cevapla
 • devlet ve cumhur... 2 yıl önce Şikayet Et
  iyimi oldu.... Paranın değeri nekadar düşerse, evin fiyatı okadar artar...
  Cevapla
 • Sebahattin 2 yıl önce Şikayet Et
  Üsküdar, Ümraniye’de ev almak imkansız hale geldi. Kira artışları ise akılalmaz hale geldi. Bu ahlaksızlığa kimse dur demiyor.
  Cevapla
 • Ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  Emlakçıların halt yemesi daha çok komisyon almak için alıştıra alıştıra fiyatları yükseltiyorlar , kurbağanın yavaş yavaş pişerken haşlandığını anlamaması gibi. Devletin bu işe de dur demesi lazım son 1 yıl da konut fiyatları çok arttı , insanların geliri ve alım gücü düşerken bu evleri nasıl alacaklar düşünen var mı acaba ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle