Walmart şoför maaşlarını 100 bin dolar seviyesine çıkardı

Dünyanın en çok personel çalıştıran şirketi Amerikan mağaza zinciri Walmart, müşterilerden gelen tüm zamanların en yüksek talebini karşılamak için agresif bir işe alım programı sürdürüyor. Walmart işe yeni başlayacak olan kamyon şoförlerinin maaşlarını yıllık yaklaşık 100 bin dolar (1 milyon 470 bin TL) seviyesine çıkararak şoför alımlarını hızlandırdı.

GİRİŞ 11.04.2022 09:39 GÜNCELLEME 11.04.2022 09:40
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Corona virüs pandemisi ile birlikte daha da büyüyen e-ticaret sektörünün müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına şoför ihtiyacı her geçen gün arttı.

Bu bağlamda ABD merkezli perakende satış yapan mağazalar zinciri Walmart, kendi kamyon filosuyla hizmet veren birkaç şirketten biri olarak öne çıkarken, şoför maaşlarını da gün geçtikçe artırdı.

Walmart, işe yeni başlayacak sürücüleri için ortalama maaşı yaklaşık 88 bin dolardan 95 ila 110 bin dolar aralığına (1 milyon 400 bin - 1 milyon 600 bin TL) yükselttiğini duyurdu.


Walmart'ın malları mağazalara ve e-ticaret depolarına ulaştırmak, ayrıca müşterilerin çevrimiçi siparişlerine yönelik artan talebi karşılamak için her geçen gün yeni sürücüye ihtiyacı olduğu bildirilirken, sadece 2021 yılında 4 bin 500 kamyon şoförünü işe aldığı ve toplamda 12 bin şoför ile hizmet verdiği aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Walmart sözcüsü, "Müşterilerden gelen tüm zamanların en yüksek talebini karşılamak için, son maaş artışının agresif bir şekilde işe alım yapmaya devam etmemize yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu verilerine göre 2020'de ağır kamyon ve çekici römork sürücüleri için ortalama maaş 47 bin dolar seviyelerindeyken yaklaşık 2 senelik bir sürenin ardından iki katına çıktı.

Corona virüs pandemisi nedeniyle artan taşımacılık faaliyetlerinin ardından geçtiğimiz yıl dünya çapında kamyon taşımacılığı sektörü 80 bin sürücü açığı olduğunu duyurmuştu.

YORUMLAR 32
 • ayhan 7 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de iyi para, orada o paraya kız vermezler, karısı çalışmıyorsa evde kalem monte eder.
  Cevapla
 • Kul insan 7 ay önce Şikayet Et
  Gelir yüz gider doksan mı
  Cevapla
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Yalan haber bu haberi yapan ilk o koşması lazımdı..arife fazla söze gerek yok
  Cevapla
 • Volkan 7 ay önce Şikayet Et
  Amerika bizi kıskanıyor. Hahahahahahah
  Cevapla
 • Kriptolara Dikkat 7 ay önce Şikayet Et
  Kim öyle bir şey yazdı Fetöcü vatikan fırlatması..
  Cevapla
 • Attila 7 ay önce Şikayet Et
  Abd’de sağlık sistemi hariç her şey ucuz. Ev, araba, gıda, giyim, teknoloji,…
  Cevapla
 • Birisi 7 ay önce Şikayet Et
  Ya hemşiresin (maaşın en az 13.000) ya da doktorsun (maaşın en az 35.000) bu şükürsüzlük de neyin nesi? Biz katibiz her gün hiç durmadan çalışıyoruz maaşımız en fazla 8500, emekli 6 çocuklu aileler var maaşları 3500. Ama herkes bir şekilde geçiniyor. Siz geçinemiyorsunuz öyle mi? Yazık Mehmet Fatih kardeş
  Cevapla
 • Mehmet Fatih 7 ay önce Şikayet Et
  ''aaa'' ya cevaptır. Buradaki öğretmen , hemşire vs aldığı parayla orta seviye bir hayat yaşayamaz hale getirildi. Orda ise tır şoförü yaşayabiliyor. Fark ortada.
  Cevapla
 • aaa 7 ay önce Şikayet Et
  hic de oyle degil. tamamen nerede yasadigina bagli. benim bulundugum yerde kiralar ev fiyatlari kisaci bir cok sey cok pahali. pahali bir yerde yasiyorsa o aldigi 100000 dolar sadece orta seviyede bir hayat yasamasini saglar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle