Üreticilerden yumurta fiyatı uyarısı

Yumurta fiyatları cep yakıyor! Üreticiler uyardı. Yumurta fiyatlarındaki artışa dikkat çeken YÜSAD Başkanı Metin Akman, önlem alınmazsa yumurta fiyatlarının artmaya devam edeceğini söyledi.

Üreticilerden yumurta fiyatı uyarısı
Üreticilerden yumurta fiyatı uyarısı
GİRİŞ 06.04.2022 10:40 GÜNCELLEME 06.04.2022 10:41
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Yumurta fiyatlarındaki artışa dikkat çeken YÜSAD Başkanı Metin Akman, önlem alınmazsa yumurta fiyatlarının artmaya devam edeceğini söyledi.

Yumurta Üreticileri Ürünleri Sanayicileri Derneği Metin Akman yumurta fiyatlarındaki artışın sürebileceğine dikkat çekerek "Acil eylem planı" oluşturulmasını istedi. Akman şunları söyledi:

"Enflasyona baktığınızda yumurtanın enflasyonu üretici fiyat endeksine yakın. Bundan sonraki aylarda enflasyon trendiyle paralel şekilde yumurta fiyatları artacaktır, kaçınılmazdır. Aksi düşünülürse yumurtadaki gıda enflasyonu çok daha yüksek olur. Çünkü neden arz iyice düşecektir, arz düştükçe düşen talebe rağmen arz talepten fazla düşebilir çok daha yüksek fiyatlarla karşılaşabiliriz."

Yumurta için acil eylem gerektiğine dikkat çeken Akman sözlerini şöyle sürdürdü: "Yumurta stratejik bir ürün sadece sofrada değil sanayide de kullanıyoruz. Buradaki sektörleri de etkiliyor. Çok iyi planlamalı çok iyi desteklemeliyiz. Köstek olursak artık üreticinin gücü kalmadı. Acil eylem planı oluşturulmalı. Oluşturulmazsa istenmeyen sonuçlarla karşılaşabiliriz."

YORUMLAR 20
 • esas 7 ay önce Şikayet Et
  Aba altından sopa gösteriyorlar. İşletme karlılığı artışının karesi ile orantılı bir vergilendirme yap. Sonra da sıkı denetime sok. Kaçak olmasın.Kar 100 ken 4tl vergi 200 ken 16tl vergi 400 ken 256 TL vergi. Zarar gösterme operasyonları zaten bilindik şeyler. Yumurta sektörüne mal hizmet satanları ve onların aldıklarını da zincirleme mali denetime sokarsın. Varsa fazla hortumlayan boynuzunu kırarsın. Çok büyük zaman ve emek harcaması kabul ama sektörlerde paylaşım savaşları vazgeçimez olup mecburiyetlerden faydalananları belirleyip kasanları ortaya çıkarmak için mikro denetimlerde zincir olarak irdelenmeli. Makro denetimlerde gene birileri zincir içinde diğerine tahakküm edebilir.
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  İhracat azaltılnalı yiyecek içecekte
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  İhracatı kontrol altına alsınlar
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Allah Gözünüzü Doyursun Merhametsizlee
  Cevapla
 • tepki 7 ay önce Şikayet Et
  sistem bu kadar basit uygulayacak devlet yok hapis cezasi alan az paraya cevirmek yerine tarim hayancilik benzeri is ver calis ne komik ceza veriyorlar hic olmaz ise kim ceza alir ise is ver calis de sov ceza yerine net ceza sistemi gecin artik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle