Köprü cezası olan gümrükten çıkamayacak

Ödenmemiş trafik cezası ve köprü-otoyol geçiş ücreti olduğu tespit edilen araçlar, kara sınır kapılarındaki gümrük sahalarından çıkış yapamayacak. Yolcu ve TIR geçişleri için kredi kartıyla ceza ve ücret ödemeleri yapılabilecek.

Köprü cezası olan gümrükten çıkamayacak
Köprü cezası olan gümrükten çıkamayacak
GİRİŞ 19.03.2022 09:58 GÜNCELLEME 19.03.2022 09:58
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ticaret Bakanlığı'ndan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) gönderilen genelgede, "Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi" çerçevesinde Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca yürütülen çalışmalar kapsamında, trafik cezaları ve köprüotoyol geçiş ücretlerinin sınır kapılarında bulunan yolcu ve TIR çıkış peronlarında POS cihazları aracılığıyla kredi kartından tahsil edilmesine ilişkin çalışma başlatıldığı belirtildi.

Öte yandan, karayollarında salgın nedeniyle alınan bir dizi tedbir, yürürlükten kaldırılacak. Taşıma sırasında yolcuya verilen ikramların ambalajlı olması ile sıcak servis yapılmaması kuralı, 1 Temmuz 2022 itibarıyla uygulanmayacak.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 1
  • Yabancı plaka 1 yıl önce Şikayet Et
    Yabancı plakalı araçlar yurt dışına çıkarken köprü ücretini ve trafik cezalarını hiç birini ödemeden bulunduğu ülkesine dönüyor deniliyor du inşallah bu sistem bunun önüne geçer.
    Cevapla