Diyarbakır ve Mardin'deki petrol aramalarında yeni gelişme

Diyarbakır ve Mardin'deki petrol arama ruhsat sahası genişletildi. Petrol arama sahasına 9 bin 198 hektar ilave edildi.

GİRİŞ 17.03.2022 10:04 GÜNCELLEME 17.03.2022 11:27
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO), Diyarbakır ve Mardin'de bulunan petrol arama ruhsat sahasına 9 bin 198 hektarlık saha ilave edildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

ABD'nin ham petrol stokları arttıABD'nin ham petrol stokları arttı

Benzin ve motorine bir indirim dahaBenzin ve motorine bir indirim daha

Buna göre, TPAO'nın Diyarbakır ve Mardin sınırları içinde sahip olduğu 23 bin 921 hektarlık petrol arama ruhsatına, 9 bin 198 hektarlık sahanın ilavesine karar verildi.

Öte yandan, Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama AŞ petrol arama ruhsatı almak için yapmış olduğu toplam 11 adet müracaatından feragat etti.

YORUMLAR 35
 • çizmeli Mehmet Ağa 3 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır şu ülkede neden petrol çıkmıyor ve çıkarılmıyor diye düşünüyorum yanı başımızda Suriye'de ırak'ta İran'da Afganistan'da Rusya'da petrol doğalgaz çıkarken bizim topraklarda neden çıkmaz bunu bir türlü anlamak mümkün değil bir devlet yetkilisi de çıkıp bunu açıklamadı. Bizim ülkemizde çıkarma yasağı mı var yoksa gerçekten yokmu neden bu sıkıntıları çekiyoruz neden?
  Cevapla
 • Mehmet Olgun 3 ay önce Şikayet Et
  Petrol arayan beni bulsun petrolün yerini, yüzeye en yakın kısımları, yüzeyden petrole kadar derinliği, petrollü derinliği gösterebilirim. Ayrıca yakınlarda doğalgaz , su olup olmadığını ( numunesi olan her şeyi ) de gösterebilirim.
  Cevapla
 • Serkan42 3 ay önce Şikayet Et
  petrol çıkan ülkelerde huzur olmaz bakınız libya ırak venezuella rusya azerbaycan hepsi aç hepsi sefil , petrol çıkarsa bu topraklarda 2 yıl içinde bölünme olur inşallah bulmazlar ve çıkarmazlar
  Cevapla
 • Emre 3 ay önce Şikayet Et
  Katar ne demeli peki cahilce yönetilirse Irak olur iyi yönetilirse Katardan daha iyi olur
  Cevapla
 • capla hama 3 ay önce Şikayet Et
  Zam gelecek
  Cevapla
 • Ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  Köprü yapana kadar buralara sondaj kuyusu yapılıp petrol cikartsak daha karlı...en azından enerji açığı biterdi..betondna başları kazanacak aman devlet kazanmasin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle