İki maden suyu markasına soruşturma

Rekabet Kurulu, Beypazarı İçecek ve Kınık Maden Suları hakkında, rekabete aykırı hareket edip etmediklerinin tespitine yönelik ön araştırmayı sonuca bağlayarak soruşturma başlatılmasına karar verdi.

İki maden suyu markasına soruşturma
İki maden suyu markasına soruşturma
GİRİŞ 14.03.2022 13:19 GÜNCELLEME 14.03.2022 14:46
Bu Habere 146 Yorum Yapılmış

Rekabet Kurulu, Beypazarı İçecek Pazarlama Dağıtım Ambalaj Turizm Petrol İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Kınık Maden Suları A.Ş. hakkında 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinde yer alan, "Belirli bir mal veya hizmet piyasasında doğrudan veya dolaylı olarak rekabeti engelleme, bozma ya da kısıtlama amacını taşıyan veya bu etkiyi doğuran yahut doğurabilecek nitelikte olan teşebbüsler arası anlaşmalar, uyumlu eylemler ve teşebbüs birliklerinin bu tür karar ve eylemleri hukuka aykırı ve yasaktır" kararını ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik açılan ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve tespitleri ciddi ve yeterli bularak soruşturma başlatılmasına karar verdi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 146
 • Cabir Yağız 10 ay önce Şikayet Et
  Bir zamanlar sevdiğim şair İbrahim tenekeci derdiki maden suyunda beş k bir b Beypazarı kınık Kızılay Kızılcahamam ikisini unuttum
  Cevapla
 • Tijen BAYRAKÇI 10 ay önce Şikayet Et
  Beypazarı midemi deliyordu ya..o nedir öyle.. asla içmem bir daha asla..kıvrandım mide ağrısından birde ağıza gelen yoğun karbonat tat ve kokusu..midem çıktı..
  Cevapla
 • Güney 10 ay önce Şikayet Et
  Güneş balçıkla sıvanamaz. Ne yaparsanız yapın Beypazarı Soda yı bozamaz bizim gözümüzde küçültemez aksine böyle uğraştıkca dahada yüceltirsiniz.
  Cevapla
 • Sadık 10 ay önce Şikayet Et
  Ben kula madensuyu kullandığım için gerisi beni ilgilendirmiyor eniyi gaz buçıkartıyor
  Cevapla
 • Hüseyin 10 ay önce Şikayet Et
  Üstünde Türk bayrağı Kızılay veya Afşar başka soda bilmem tavsiyem
  Cevapla
 • Leonardo 10 ay önce Şikayet Et
  Afşar dandik
  Cevapla
 • Zekeriya D. 10 ay önce Şikayet Et
  Kızılay, Afşar ya da başka bir marka maden suyu şişelerinin üzerindeki Türk bayrağına kimsenin bir diyeceği olamaz fakat Türk bayrağı olunca ne oluyor dünyanın en kaliteli maden suyumu oluyor. Ülkemizde dini ve Türk bayrağını kullanarak insanları sövüşleyen bir güruh var. Bu toplum sövüşlenmeyi sever bırakın da rahatça sövüşlesinler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle