Başkan Erdoğan duyuracak: Sağlık çalışanların maaşları artıyor

Sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzeltilmesine ilişkin yasa teklifinde sona gelindi. Düzenleme ile sağlıkçıların maaşlarında önemli bir artış sağlanacak. Müjdeyi 14 Mart Tıp Bayramı’nda Başkan Erdoğan duyuracak.

GİRİŞ 12.03.2022 09:39 GÜNCELLEME 12.03.2022 09:42
Bu Habere 489 Yorum Yapılmış

Sağlık çalışanlarının özlük haklarında düzeltme yapılmasına yönelik bir süredir devam eden çalışmada sona gelindi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanlarına yapılacak iyileştirmeleri kamuoyu ile paylaşacak. Düzenleme hızla Meclis'e getirilip yasalaştırılacak.

Sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzeltilmesine ilişkin yasa teklifi bir süre önce TBMM gündemine getirilmişti. Ancak, bazı yeni düzenlemeler yapılması için bu teklif beklemeye alındı. Talepler doğrultusunda değişiklikler yapıldı. Başkan Erdoğan'ın talimatı ile çalışma son şeklini birkaç gün içinde alacak. Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlemeyi kamuoyuna açıklayacak.

Bakan Koca müjdeyi verdi: 20 bin yeni personel alınacakBakan Koca müjdeyi verdi: 20 bin yeni personel alınacak

MAAŞLAR ARTIYOR

Düzenleme sağlık çalışanlarının ek göstergelerinde yapılacak değişiklikler ile olacak. Bu kapsamda uzman doktorlar ile diş hekimlerinin maaşlarında 5 bin liralık bir artış sağlanması bekleniyor. Pratisyen hekimlerin ek göstergelerinde yapılacak değişiklik ise maaşlarına 2 bin 500 lira olarak yansıyacak.

Aile hekimleri sözleşmeli olduğu için onlar ile ilgili düzenlemenin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılabileceği belirtiliyor. Daha önce TBMM'ye sunulan ancak beklemeye alınan teklifte hemşire, acil sağlık görevlisi, ambulans şoförü gibi diğer sağlık çalışanlarına yönelik bir düzenleme yer almıyordu.

Düzenleme ile onlara dönük de maaş artışları olacak. Bu grupta yer alan sağlık çalışanlarının maaşlarının ise 400-500 lira arasında artması bekleniyor. Düzenlemeden üniversite hastanelerinde görev alan sağlık çalışanlarının da yararlanması sağlanacak. Maaş artışı ek göstergeler ile yapıldığı için bu artış emekli maaşlarına da yansıyacak.

YORUMLAR 489
 • HAK. 1 yıl önce Şikayet Et
  Diğer meslekler dağda taşta bu soğukta, vatana sahip olan vatan yiğitleri kahramanlarımda soğukta sesi bile çıkmıyor. Aslanların.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Evli olupda evine ekmek görüşemeyen var bir temizlik ışı bile bulamıyor
  Cevapla
 • öğretmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Doktotlarimiza hak ettiği değer de ücrette fazlasiyla verilmeli. Her şeyin başı sağlik. Doktor olmak da zor doktorluğu ifa etmek de zor. Sorumlulukları ćok fazla.
  Cevapla
 • Dreg 1 yıl önce Şikayet Et
  Bilmediğin ne biliyor musun. Çok bilmiş reis. Doktorun serviste yatan hastası vardır o saat 7 de gelir 8 bucuga kadar yatan hastalara vizit atar sonra polikliniğe iner akşam 4 de yine servisine çıkar bı daha vizit atar 5 bucuckta evine gider. Hastanede yattığinda poliklinikte ki muayene eden doktorun ikizi mi gelip sana serviste bakıyor saniyorsun..
  Cevapla
 • Laz 1 yıl önce Şikayet Et
  Doktorlarimizin ve diger personelin şartlarınin iyileşmesi çok önemli,yaptıkların is ağır ve gerçekten bilgi ve donanım ister.Hak ettikleri yere gelmelidirler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle