TMO'dan ayçiçeği yağı açıklaması

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, stokların yeterli olduğunu, halkın boş yere yokluk hissi yaratılarak paniğe sevk edildiğini söyledi.

TMO'dan ayçiçeği yağı açıklaması
TMO'dan ayçiçeği yağı açıklaması
GİRİŞ 11.03.2022 14:45 GÜNCELLEME 11.03.2022 14:46
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, hem ayçiçeği yağı hem de buğday ve unda bir sorunun yaşanmadığını, stokların yeterli miktarda olduğunu belirtti.

Bloomberg HT'nin sorularını yanıtlayan Güldal, kimsenin kafasının karşımasına gerek olmadığını dile getirerek, "Hem piyasada stoklarda ve toptancılarda hem de sanayicimizin elinde yeteri kadar ayçiçeği yağı ve tohumu var. Kimin elinde ne kadar ürünü olduğunu kayıt altında" dedi.

Geçen yıl da aynı şekilde spekülasyonlar yapıldığını hatırlatan Güldal, özellikle buğday konusunda TMO olarak tedariki sağlandığını ve makul fiyatlardan tüketiciye ulaştırıldığını ifade etti.

Tüketicinin yokluk fikriyle paniğe sevk edildiğini ancak, tedarikte bir sorun o lmadığını, Rusya'dan gemilerin yola çaktığını dile getiren Güldal, halkı rahat olmaya çağırdı.

Sezon iyi

Bu yıl iyi bir sezon yaşandığını kar ve yağmurların yeterli olduğunu dile getiren Güldal, hasat dönemine birkaç kay kaldığını buğday, un ve yemde de bir sorun yaşanmayacağının altını çizdi.

Güldal, yem konusunda da Temmuz ayından beri regülasyon olduğunu, 3.2 milyon ton yem ham maddesinin makul fiyatlardan satıldığını aktardı.

YORUMLAR 20
 • ısmayıl 8 ay önce Şikayet Et
  makul fiat 5 litresi 85 tl dir gerisi teferruatttirrrr.
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Bedava açıklama yapmışlar hala tarım kredilerde yağ yok sakarya da tmo da prinç fındık fındık ezmesi ve çilolata satıyorlar çok lazım ya
  Cevapla
 • Abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  Stok çok diyorsunuz ama siz eğer uygun fiyata millete yağ verseniz kimse bu çakallara gitmez. Ne pttavm de ne de tarım kredi marketlerinde bulamıyoruz..
  Cevapla
 • Tüfek 8 ay önce Şikayet Et
  Doları düşürün 1 tl ye
  Cevapla
 • B b 8 ay önce Şikayet Et
  Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle