Nebati ve Kurum, Fransa'da yatırımcılarla bir araya gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Fransa'da yatırımcılarla görüşecek. Görüşme 16 Mart'ta gerçekleşecek.

Nebati ve Kurum, Fransa'da yatırımcılarla bir araya gelecek
Nebati ve Kurum, Fransa'da yatırımcılarla bir araya gelecek
GİRİŞ 09.03.2022 12:04 GÜNCELLEME 09.03.2022 13:35
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Uluslararası Gayrimenkul Fuarı olan MIPIM 15-18 Mart 2022 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde ziyaretçilerine kapılarını açacak. Pandemi nedeniyle iki senedir yapılamayan fuar bu yıl fiziki olarak gerçekleşecek. Türkiye’nin temsil edileceği fuarda 17 bin katılımcı yer alacak. Türkiye’den fuarda toplamda 15 firma yer alacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Fransa’da yatırımcılarla görüşecek.

“TÜRKİYE’DEN 15 GAYRİMENKUL FİRMASI CANNES’TE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK”

Fransa’da yapılacak olan MIPIM fuarında 15 Türk firmanın da katılacağını belirten GYODER Başkan Yardımcısı Ayla Heyfigil, “2 sene sonra yüz yüze bu tip önemli bir fuara katılıyor olabilmek bizi heyecanlandırıyor. Bunu yaparken özellikle İstanbul standı olarak gidiyor olmak ve oraya toplamda çok önemli 15 firmayı götürüyor olabilmek mutluluk verici. Yine orada 17 bin kişilik bir katılımın olduğu yerde çok önemli yatırımcılar ile birlikte bire bir görüşüyor olmaktan dolayı biraz heyecanlıyız. Çok güzel bir fuar olacağını düşünüyorum ve Türkiye içinde önemli getirileri olacağına inanıyorum.

“GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN YATIRIMCILARI İLE BİRE BİR TEMAS KURULACAK”

MIPIM’in ana organizasyon firmasıyla birlikte 17 bin katılımcının içerisinden çok özel Türkiye’ye direk bağlantı kurabileceğini düşündüğümüz yatırımcıları için bir kahvaltı organize ettik. MIPIM’in ana gününde bir organizasyon gerçekleştirilecek. Buraya iki bakanımız Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katılacak. Bakanlarımızın katılımı çok önemli çünkü dünya gözünde devletimizin de önemli bir desteği olduğunu ifade etmiş olacağız. Eş zamanlı olarak Stratejist George Friedman da olacak. Friedman Türkiye’nin jeopolitik konumu olarak önemini anlatacak. Bence bunlar fuarda tüm yatırımcılar için önemli bir rol oynayacak. Özellikle dünya çapında Türkiye’nin konum ve potansiyel olarak önemli olduğunu gösteriyor olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 11
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkece betona yatırımı seviyoruz, hala gayrımenkul yatırımcıları ile görüşmeye gidiliyor
  Cevapla
 • hayri 1 yıl önce Şikayet Et
  Konut alanlara vatandaşlık işlemlerini kolaylaştırmak lazım bu şekilde cazip olur
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Oturma izni ver neden vatandaşlık veriyorsun. Gelsin israilli vatandaşlık alıp oy kullansın mı? İstediğin bu mu?
  Cevapla
 • meltem 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşaat sektörü ile kalkınmaya devam hadi hayırlısı
  Cevapla
 • Musti 1 yıl önce Şikayet Et
  Yine bina yap, yine yabancıya sat, yine vatandaşlık ver, yine nüfus artsın, yine tarım alanları şehir olsun, yine gıdamız kendimize yetmesin, yine her şeye zam gelsin. Bizde yine üretici, marketler ve aracı bin beter olsun diyelim.
  Cevapla
 • burcu 1 yıl önce Şikayet Et
  Gayrımenkul yatırımcılarından hala ne bekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle