Cumhurbaşkanı’nın kararı çiftçileri sevindirdi

Sivas Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, tarım arazilerinin etkin kullanımına verilecek desteğin çiftçileri sevindirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı’nın kararı çiftçileri sevindirdi
Cumhurbaşkanı’nın kararı çiftçileri sevindirdi
GİRİŞ 08.03.2022 15:05 GÜNCELLEME 08.03.2022 17:16
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesinin Desteklenmesine İlişkin Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla birlikte tarım arazilerinin etkin kullanımına yüzde 75 destek verileceği belirtildi.

Kararı değerlendiren Sivas Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı karar çiftçilerimizi sevindirdi. Bu kararla birlikte yapılacak desteklemeler, tarımsal üretim destekleyecek ve çiftçimiz tarlasına geri dönecektir” dedi.

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş sürecinde tarımsal üretimin öneminin bir kez daha anlaşıldığını dile getiren Sivas Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, “Pandemi sürecinde tarımsal üretimin ne denli önemli olduğunu hepimiz çok iyi anladık. Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaşta dışa bağımlı olmamamız gerektiğini bizlere çok net göstermiştir. Cumhurbaşkanımız da yaşanan süreci önceden görerek gece yarısı yayımladığı kararname ile tarım arazilerinin etkin kullanımına yüzde 75 destek verileceği müjdesini bizlere iletti. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile boş bırakılan, atıl veya nadasa bırakılan arazileri üretime kazandıranlara, iklim değişikliğini dikkate alarak hububat, bakliyat ve yağlı tohum üretenlere hibe verilecek, üretim yapanlar tarlalarını ekenler kamu tarafından desteklenecek. Şimdi, biz çiftçilere düşen ise arazilerimizi boş bırakmadan ekimini yaparak dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırmaktır. Kararnameyi imzalayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 10
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Doğru yorum, doğru bakış açısı budur!
  Cevapla
 • s.yildirim 8 ay önce Şikayet Et
  1. kimse cebinden vermiyor, sonuçta kamu kaynağıdır denebilir , doğrudur da, ama düşünenden Allah razı olsun 2. nankörlük etmeden kullanana kendi adıma helal olsun 3. hem devletinin imkânını kullanıp,hemde yıkmaya çalışana haram olsun.
  Cevapla
 • İbo 8 ay önce Şikayet Et
  Çok gec kalindı illaki başimiza bisey gelince uyanacağiz
  Cevapla
 • zeki 8 ay önce Şikayet Et
  Köylünün yüzyıllardır kullandığı topraklara devlet tapu vermemiş. Şimdi mahkemeler işgalci sayıyor.. Köylünün evi bile kendinin değil.Bu insanlar nasıl üretebilsinler..
  Cevapla
 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Destek istemiyor siz gübreyle mazotu düşürün çiftçiye
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle