Dolarda son durum

Dolar güne 13.92 liradan başladı

GİRİŞ 02.03.2022 08:48 GÜNCELLEME 02.03.2022 09:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Piyasaların yönünü Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişimiyle ilgili haber akışı belirlemeye devam ediyor. Taraflar arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmazken Rusya'ya yönelik dünya genelinde her gün yeni bir yaptırım gelmeye devam ediyor.

Son olarak ABD Başkanı Joe Biden ülkesinin hava sahasını tüm Rus uçaklarına kapattıklarını açıkladı. AB ve G7 ülkeleri Rus bankalarını SWIFT sisteminden çıkarıp Rusya Merkez Bankası'nın rezervlerini dondururken, başta enerji şirketleri olmak üzere özel sektör de Rusya'daki yatırımlarından çıkmaya başladı.

Düşmeyen bu gerilim Türkiye'nin hem Rusya hem de Ukrayna ile yakın ekonomik ilişkileri olması sebebiyle TL üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.

Dolar bu gelişmelerin ışığında yeni güne 13.92 liradan başladı.

YORUMLAR 2
  • misafir 6 ay önce Şikayet Et
    Dolarla euro neden etkilememiş? Azerbaycan manatı bile yükselmiş TL karşısında onun ne alakası var? Ekonomi kötü, her şeyden etkileniyor. Dışarda kimse bir şeyden etkilenmemiş. Ermenistanla savaşan azerbaycan bile etkilenmemiş. Neyi savunuyorsunuz?
    Cevapla
  • Dadaş 6 ay önce Şikayet Et
    15 gün sonra mevduat hesapları ödenecek dolar düşmezsse eğer ülkemiz yine zarar edecek allah devlete zeval vermesin inşallah düşsün
    Cevapla