Putin'in özel toplantısından paylaşıldı! Rusya ekonomisinin halini gösteren şok kare

Bir çok ülkeden ardı ardına gelen ekonomik yaptırımlar ve yüzde 1050 baz puanlık faiz artırımı Rus ekonomisi zora düşürdü. Putin'in ekonomi yönetimiyle yaptığı özel toplantıdan gelen görüntülerde, Putin ve yetkililerin uzun bir masanın iki ucunda birbirlerine mesafeyle durduğu görülüyor. Ülkedeki finansal gerginlik ise kritik toplantıda yüzlere yansımış durumda...

GİRİŞ 01.03.2022 11:51 GÜNCELLEME 01.03.2022 11:55
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının ardından, Batı’nın uygulamaya koyduğu ekonomik yaptırım kartı Rus rublesinin dolar karşısında sert düşüş kaydetmesine sebep oldu.

Rus halkının panik içerisinde ATM’lere akın ederek uzun kuyruklar oluşturduğu kameralara yansımıştı. Son gelişmeler çerçevesinde Rusya Merkez Bankası ani bir kararla politika faizini yüzde 9,5'ten yüzde 20'ye çıkardı.

Ekonomik yaptırımlar ve faiz artırımı derken Rus ekonomisi zora düştü. Ülkedeki finansal gerginlik ise kritik toplantıda yüzlere yansıdı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’ya askeri operasyonun ardından ekonomik durumu görüşmek üzere yetkililerle bir araya geldi. Görüşmede Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Oreshkin de yer aldı.

Financial Times Moskova temsilcisi Max Seddon, görüşmeye ilişkin paylaştığı fotoğrafa Nabiullina ve Oreshkin'in Batı'nın yaptırımları karşısında ne yapacaklarını düşündüğü notunu ekledi.

Toplantıdan gelen görüntülerde, Putin ve yetkililerin uzun bir masanın iki ucunda birbirlerine mesafeyle durduğu görülüyor.

Acil olarak düzenlenen görüşmede, yetkililerin düşünceli hallerinin Batı’nın yaptırımları karşısında Rus ekonomisinin darda kaldığını gösterdiği yorumları yapılıyor.

Dün, tarafsızlık politikası ile bilinen İsviçre hükümeti de Moskova’ya karşı yaptırım kararı alan ülkeler arasına katıldı.

Bugün ise Japonya, ABD ve diğer müttefiklerini takip ederek Rusya'ya yeni yaptırımları uygulamaya koydu ve Rusya Merkez Bankası ile 2 Rus finans kuruluşunun varlıklarını dondurma kararı aldı.

YORUMLAR 53
 • MEHMET DEMIRCI 2 yıl önce Şikayet Et
  Rusya tarihin çöplüğüne gömülmüştür. soyunuz kuruyacak...
  Cevapla
 • Dikkat 2 yıl önce Şikayet Et
  Bakıyorumda Rusya’ya atıp tutan çok. Galiba siz ABD demokrasisini ve özgürlüğünü tercih edenlerdensiniz. Biri de demiyor ABD kendi kıtasını bırakıp Türkiye ve Rusya’nın yanı başında askeri üsleri neden açıyor
  Cevapla
 • Aynı ofisler 2 yıl önce Şikayet Et
  Rivayet o ki adamın Moskova, Soçi ve Urallarda bulunan çalışma ofisinin üçü de tıpatıp aynı dekorasyon, Soçi yada urallara gitse Moskova dışında olduğunun bilinmesini istemiyorsa ofisten görüntü veriyormuş.
  Cevapla
 • AJANLIKTAN KALMA 2 yıl önce Şikayet Et
  Ajanlıktan kalma şizofrenik hareketler, her an her şey olabilir, biri bişeyler yapabilir diye, bu zalım kaç tane muhalifini zehirli iğnelerle paketledi.
  Cevapla
 • okan 2 yıl önce Şikayet Et
  Hiç inandırıcı gelmedi bu fotolar ve video.Buda bir taktiksel hareket olabilir. Rus bunlar kalleşlik aldatmaca kanlarında var.Mağduruz diyip atarlar nükleeri savaşı bitirirler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle