Talep karşılık buldu! Piyasada 130 TL! Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde 92 TL

Üreticiden tüketiciye aracısız satış yapan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) ait marketlerde 92.5 TL’ye satışı yapılan ayçiçek yağı, kamuoyunun talebi üzerine Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde de satılmaya başlandı.

GİRİŞ 21.02.2022 21:15 GÜNCELLEME 22.02.2022 00:40
Bu Habere 193 Yorum Yapılmış

Piyasada 130 TL bandında satılan 5 litrelik sıvı ayçiçek yağı, TMO ürün satış noktalarında 92.5 TL’den satışa sunulmuştu. Daha yaygın şube ağına sahip ve yine bir kamu teşebbüsü olan Tarım Kredi marketlerinde ise fiyatlar TMO’dan bir miktar yüksekte bulunuyordu. En yaygın zincir marketlerin fiyatları ise TMO’ya göre yüzde 15-20 civarında yüksek.Kamuoyu daha ulaşılabilir şubelere sahip olan Tarım Kredi marketlerinde de fiyatların TMO ile aynı olmasını talep etti. Bunun üzerine yeni bir adım atılarak talebe karşılık verildi. TMO’da 92.5 TL’ye satılan ayçiçek yağı Samsun'da Tarım Kredi marketlerinde de satılmaya başlandı. Ürüne yoğun talep gösteren vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

YORUMLAR 193
 • Bahadır 8 ay önce Şikayet Et
  Ha ha ha... Delirttiniz bizi
  Cevapla
 • ferhat 8 ay önce Şikayet Et
  olmayan yağı herkes 92tl ye satabilir. Mesela ben 85tl ye satıyorum. çünkü yok! Gidin markete sorun haftada 1 defa geliyor az geliyor hemen bitiyor diyor personeller.
  Cevapla
 • Arif 8 ay önce Şikayet Et
  Personel değil yağ açlığı çekeler alıyor. Tarım kredi marketine Cuma günü yeni ürün geliyor. Lokanta gibi esnaflar ve aç gözlüler kapıda bekleyip ürün daha rafa dizilmeden yağmalarcasına satın alıyor.
  Cevapla
 • Ercan 8 ay önce Şikayet Et
  Tarım kredi marketlerini çoğaltın bim a 101 şok migros tekelini kırın devletin buna gücü var
  Cevapla
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  45 tl yağlar 130 olsun ,sonra 92 tl ye indirimmi deyelim,, enfazla60 olanda indirim sayılır,,,,,
  Cevapla
 • Erdal 9 ay önce Şikayet Et
  Meraklanmayin 2023 ten sonra hepsini beles fiyatina alacaz az kaldi sabredin
  Cevapla
 • Fr06 9 ay önce Şikayet Et
  hayırdır istihbarat nerden? çok sağlam bir bilgi :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle