Tarım Kredi'den gübre fiyatlarına yüzde 30 indirim

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, tarımın desteklenmesi için kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirim yapılmasına karar verdi.

Tarım Kredi'den gübre fiyatlarına yüzde 30 indirim
Tarım Kredi'den gübre fiyatlarına yüzde 30 indirim
GİRİŞ 11.02.2022 12:10 GÜNCELLEME 11.02.2022 12:10
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'nce, "14 Şubat 2022 tarihi itibariyle kimyevi gübrelerde yüzde 30'a varan indirimler yapılmış olup, ÜRE gübresi 9 bin 200 TL, 20.20.0 gübresi 6 bin 100 TL ve çay gübresi ise 7 bin 500 TL'den satılacaktır" açıklaması yapıldı.

"ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin üreticilerin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam ettiği belirtildi. Tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimliliğin en önemli konulardan biri olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Tarım alanlarından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşımaktadır. Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkanlar sağlanmaktadır. Bu kapsamda, 14 Şubat 2022 tarihi itibarıyla kimyevi gübrelerde yüzde 30'a varan indirimler yapılmış olup, ÜRE gübresi 9 bin 200 TL, 20.20.0 gübresi 6 bin 100 TL ve çay gübresi ise 7 bin 500 TL'den satılacaktır. Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz."

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 39
 • Kadir 7 ay önce Şikayet Et
  Göz yaşartan hareket bunlar
  Cevapla
 • Sancaktutan 7 ay önce Şikayet Et
  Bukadar fahiş fiyat artışı varken indirime bak yazıklar olsun
  Cevapla
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Bu fiyatlardan bile çiftçinin gübre alması mümkün değil tarımsal destekleme çiftçinin cebine sıcak para olarak değil direk kullanacağı gübre ilaç ve mazotta indirim yapılarak uygulanmalıdır çiftçiyi direk nakit destek tarımsal üretime hiçbir katkısı yoktur çünküÇünkü vatandaş bu parayı başka bir ihtiyacına kullanmaktadır bunun %95’i böyledir ben de buna dahilim
  Cevapla
 • adem 7 ay önce Şikayet Et
  yapılan destekler indirimleri vatandaşa değil çiftçinin cebine kalıyor
  Cevapla
 • Şahin 7 ay önce Şikayet Et
  memurum lakin çifcimin yanındayım. az oldu lakin bir başlangıç olsun arkası da gelir inş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle