Kırıkkale'de yüzde 50 hibeli destek müjdesi!

Kırıkkale'de, tarım aleti almak isteyen çiftçilere, yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacak.

GİRİŞ 11.02.2022 07:05 GÜNCELLEME 11.02.2022 09:04
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Kırıkkale'de, Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Programı kapsamında tarım aleti almak isteyen çiftçilere, yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklenmesi Programı kapsamında, Kırıkkale İl Proje Değerlendirme Komisyonu; Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara başkanlığında, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sırrı Yılmaz'ın ve komisyon üyelerinin katılımlarıyla toplandı. Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ahmet Barış'ın konuyla ilgili sunumundan sonra, komisyon üyeleri tarafından başvurular değerlendirildi.

Evraklarında eksiklik tespit edilen müracaat sahiplerinin isim listesi, il müdürlüğü web sayfası, il ve ilçe duyuru panolarında 07-11 Şubat 2022 tarihlerinde askıya çıkarıldığı bildirildi. Bu süre sonunda eksik evrakı olan müracaat sahiplerinin 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kullanıcılara açılacak veri giriş sisteminden eksik evraklarını tamamlayabilecekleri belirtildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz, çiftçilerin kırsal kalkınma destekleri kapsamında, makine-ekipman desteğinden azami faydalanmaları için il müdürlüğü web sayfası ve il ve ilçe müdürlüğü duyuru panolarında yukarıda belirtilen tarihler arasında eksik evraklarını tamamlayabileceklerini belirtti. Hak kaybına uğramamaları için gerekli hassasiyeti göstermelerini ve gerektiğinde il ve ilçe müdürlükleri ile irtibata geçmelerini söyledi.

Yılmaz, KKYDP kapsamında yüzde 50 hibe ile kazandırılan makinelerin üretimde kalite, iş gücünde kolaylık sağlayacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 29
 • meltem 4 ay önce Şikayet Et
  En iyisi organik tarım, mis gibi hemde sağlıklı. Gübre pahalanmış derdi de yok
  Cevapla
 • metin 4 ay önce Şikayet Et
  Devlet tarıma teşvik etsin diye neler yapıyor, bizim millet klavye başında şikayette
  Cevapla
 • Hlay 4 ay önce Şikayet Et
  Kayserililer olarak bizde ayni hareketi bekliuoruz ama tarafsiz davranin kim olursa olsun
  Cevapla
 • Soner 4 ay önce Şikayet Et
  Millet buna uyuz oluyor madem destek verecen tüm çiftçilere ver Kırşehir çiftçisi ayrımı öbürleri farklimi bı kriter koy uyan her çiftçiye ver öbür çiftçilere uzaydanmı geldi
  Cevapla
 • Musa 4 ay önce Şikayet Et
  2 bin olan gübre 12 bin oldu. Mazot zaten sudan ucuz. Yapmak isteyen alabilir hibeli bilmem neyi
  Cevapla
 • demir 4 ay önce Şikayet Et
  Adam mazot gübre alamıyor ekemiyor bunlar tarım aletine indirim yapıyor,,, hey ALLAH ım yarabbim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle