SGK'dan çok önemli uyarı: Adres bilgilerinizi güncelleyin

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vatandaşlara önemli bir uyarıda bulunarak sağlık hizmetlerine erişimde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması ve daha iyi hizmet alınabilmesi için adres bilgilerini güncellemeleri gerektiğini duyurdu.

SGK'dan çok önemli uyarı: Adres bilgilerinizi güncelleyin
SGK'dan çok önemli uyarı: Adres bilgilerinizi güncelleyin
GİRİŞ 02.02.2022 11:47 GÜNCELLEME 02.02.2022 11:47
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

SGK, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimde bir sorun yaşamaması için uyarıda bulunarak e-Devlet üzerinden adres bilgilerinin kontrol edilerek gerekli durumda güncellenmesi gerektiğini duyurdu.

İşte SGK'dan yapılan o duyuru;

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumunun sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilmesi için Türkiye’de ikamet etmesi gerekiyor.

Genel Sağlık Sigortası’na ait hak sahipliği işlemleri, kişilerin Türkiye’de ikamet ettiğine dair Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sisteminde (AKS) yer alan bilgileri esas alınarak yapılmaktadır.

Bilgilerinizi e-devlet üzerinden güncelleyebilirsiniz

Genel Sağlık Sigortalısı sayılanların sağlık aktivasyon işlemlerinin sistemsel düzenlemeleri, elektronik ortamdaki AKS adres bilgileri kontrol edildikten sonra yapılacağından kişilerin adres bilgilerini güncellemesi gerekiyor.

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler, adres kaydı güncelleme işlemlerini e- Devlet üzerinden veya en yakın nüfus müdürlüklerinden yaptırabiliyor. Adres bilgilerini güncellemeyen vatandaşlar SGK’nın sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak.

YORUMLAR 3
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  rendavu alamiyoruz buna care bulsunlar
  Cevapla
 • Arslan Toros 10 ay önce Şikayet Et
  İnandırıcı gelmiyor sunuz malesef
  Cevapla
 • Hataylı Emekli 10 ay önce Şikayet Et
  Ne zoruma gidiyor biliyormusunuz, Bu devletin sağlık sisteminden yararlanıp ta, bu devletin karşısında olan teröristler ve yandaşlarının olması... Bence terörist ve yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmalıyız...
  Cevapla