THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat oldu

İlker Aycı'nın Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı görevinden istifası sonrası yerine gelen isim netleşti. THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat oldu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat oldu
THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat oldu
GİRİŞ 27.01.2022 17:46 GÜNCELLEME 27.01.2022 17:49
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Türk Hava Yolları'nın yönetim kurulunda değişiklik yapılması Türkiye'de kamuoyunun gündemine oturdu. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, görevinden istifa etme kararı aldı. Aycı’dan boşalan başkanlık koltuğuna kimin geçeceği merak edilirken yerine gelecek isim de netleşti.

Aycı’nın yerine THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat geldi.

AHMET BOLAT KİMDİR?

Profesör olan Ahmet Bolat akademisyen ve yönetici olarak çeşitli üniversitelerde ve şirketlerde çalıştı.

THY A.O'nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji Yardımcısı olarak çalıştı.

UÇAK ALIM SATIM İHALELERİ

Daha önce de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400'e yakın uçak satın alımı ile 150'ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir.

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIKLARI

Bolat, Turkish Cabin Interior AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish HABOM AŞ ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulları Üyesi ve THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

Bolat, uçak-körük ataması, petrol tanker taşımacılığı, şehirlerarası otobüs işletmeciliği gibi lojistik alanlarda projeler yürütmüş; optimizasyon, sıralama ve çizelgeleme ve otomobil üretim hatları konularında birçok doktora, yüksek lisans tezleri yaptırmış ve bu alanlarda uluslararası periyodiklerde çok sayıda makale yayınlamıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Sanayi Mühendisliği alanında Lisans, Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında Yüksek Lisans ve Michigan Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği alanında doktora yapmıştır.

2 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de yürütmektedir.

YORUMLAR 19
 • Abdullah 3 ay önce Şikayet Et
  ilker aycı neden istifa etti...
  Cevapla
 • Kayseri 3 ay önce Şikayet Et
  Akademisyen'den devlet ve şirket yöneticisi olmaz. Beceremezler çünkü.
  Cevapla
 • Ayân 3 ay önce Şikayet Et
  Meslek tecrübe edinme yıllarında çalışmış, halen sektörün fiilen içinde olan birisi olduğu yazıyor. Yanlış anşılma olabilir.
  Cevapla
 • Hasanbb 3 ay önce Şikayet Et
  Bir eleştiri yaptım ve haklıyım alt yorumlarda vatan haşnliği,thy uçaklarına alınmama,kinayeli milliyetçilikler ke suçlamalar vs okuyorum.her genç kızın başına gelşr falan.ya siz ne kadar sığ,ne kadar cahil ne kadar at gözlüklü birşeysiniz? 6 sigma ve yalın üretim der ki; ilk seferde doğru üretim ve tüm kalite düşüklüğü nedenlerini öngörme ve önceden tedbir alma.Bu şarttır zaten.bilimin ışığında konuşuyorum siz çıkmışsınız ortaçağdan bana ahkam kesiyorsunuz.Ya ne haliniz varsa görün.ben her hafta uçuyorum her ayda yurtdışındayım.sizden mi öğreneceğim ben seyahat prensiplerini! O kadar cahilsinizki artık şaşırtmıyorsunuz.çöpsünüz
  Cevapla
 • Ccc 3 ay önce Şikayet Et
  THY son günlerde çok rötar yapıyor bence bilinçli yapılıyor .THY ını kötülemek için yapılıyor üst kadro mutlaka yenilenmeli
  Cevapla
 • mslm kpc 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın hocamız Ahmet Bolat bey: Ricamız hizmet kalitemiz bize ceddimizin mirası olduğunu gösterin dünyaya. İlker beyin hizmetleri için telekkür ederiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle