"Dövizde şubat ayında çok büyük bir hareketlenme olacak"

Dövizde şubat ayında çok büyük bir hareketlenme olacağını ifade eden Ekonomist Necmettin Batırel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı ziyaretlere dikkat çekti.

"Dövizde şubat ayında çok büyük bir hareketlenme olacak"
"Dövizde şubat ayında çok büyük bir hareketlenme olacak"
GİRİŞ 27.01.2022 09:23 GÜNCELLEME 27.01.2022 11:09
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ekonomist Necmettin Batırel, katıldığı canlı yayında ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Dövizin şu anda bir istikrar kazandığını belirten Batırel, "İnşallah şubat ayında çok büyük bir hareketlenme yaşanacak. Bunu ben şuna bağlıyorum; bir defa şubat ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki ziyareti var. Suudi Arabistan'a ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecek. Bu ülkelerde aktif döviz girişini artıracak önemli anlaşmalara imza atılacak." dedi.

"YABANCILAR ŞİRKETİ BAVULA ATIP GÖTÜRÜYOR MU?"

Suudi Arabistan ve BAE'nin Türkiye'deki bazı şirketlere ortak olacaklarını ifade eden Batırel, "Ortak olsunlar. Hem yabancı yatırımcı gelsin diyoruz. Hem kendi malımızı satıyoruz diyoruz. Satmakla ne ilgisi var? Adam İngiltere'de mahalle satın alıyor. Aldığı mahalleyi kendi ülkesine mi götürüyor? Hayır. Türkiye'de bir şirkete yabancılar ortak olduğu zaman o şirketi bavullarına koyup götürüyorlar mı? Adamlar döviz geldiği için memnun oluyor." ifadelerini kullandı.

İŞ DÜNYASININ GÜVENİ SON DERECE YÜKSEK

Şubat ayında bu görüşmelerle büyük bir döviz girdisi olmasının yanı sıra cari açıkta da büyük bir daralma yaşanacağını söyleyen Batırel, "Her ay açıklanan rakamlar o şekilde devam ediyor. Reel sektörün güven endeksi 109,5 seviyesine çıkmış. İş dünyasının güveni son derece yüksek." diye konuştu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 4
 • hasan 10 ay önce Şikayet Et
  vw nin hisselerinin büyük miktari sanirim katarlilarin, almanlarin hic rahatsiz oldugunu okumadim. yabanci sermayenin komunist cin ülkesini bile rahatsiz etmezken, bizim dandikler herseye karsilar. bir necdet calp vardi , turgut özal in özellestirme acilimina karsiydi, satamazsiniz beyefendi satamazsiniz diye muhalefet yapmaya calisiyordu, sonra partisinide shp yuttu
  Cevapla
 • Turancılar 10 ay önce Şikayet Et
  Arabistan ve BAE şirketlere ortak olması çok iyi bir durum değil. Önemli olan sıfıradan yatırım yapması
  Cevapla
 • kara 10 ay önce Şikayet Et
  Bu memleket hep yabancının desteği ile mi ayakta duracak?
  Cevapla
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Tabi ki sata sata filistin gibi.
  Cevapla