Rusya'dan Türkiye'ye davet: Ortak çalışalım

Türkiye-Rusya arasındaki iş birliklerine değinen Rusya Federasyonu Pskov Bölgesi Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Politikası Komitesi Başkanı Andrey Mikheyev, iki ülke arasındaki ekonomi ve ticaretteki yakın iş birliğinin daha da ileriye götürülmesini çok önemsediklerini belirtti. Eskişehirli ve Türk yatırımcıları bölgelerine davet eden Mikheyev, iki bölgenin gelişimi için ortak çalışmalar yapılabileceğine vurgu yaptı.

Rusya'dan Türkiye'ye davet: Ortak çalışalım
Rusya'dan Türkiye'ye davet: Ortak çalışalım
GİRİŞ 26.01.2022 11:17 GÜNCELLEME 26.01.2022 13:10
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Pskov Bölgesi Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Politikası Komitesi Başkanı Andrey Mikheyev ve beraberindeki heyeti Eskişehir OSB'de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Eskişehir OSB'nin çalışmaları ve faaliyetleri ile ihracat rakamları hakkında bilgiler veren Başkan Küpeli, "Bölgemizde 802 sanayi tesisi bulunmaktadır. Bunlardan 578 tanesi fiilen üretim halinde. 2030 yılında Eskişehir OSB'deki üretim yapan sanayi tesisi sayısının bin 500'e ulaşması beklenmektedir. Eskişehir sanayinin 3 milyar dolara ulaşan yıllık ihracatının 2 milyar doları bugün OSB'deki firmalarımız tarafından gerçekleştiriliyor" dedi.

"RAKAMLARI DAHA YUKARI ÇEKMEK ADINA YAPILAN BU TÜR GÖRÜŞMELERİ VE İŞ BİRLİKLERİNİ ÇOK DEĞERLİ BULUYORUZ"

Eskişehir-Rusya arasındaki ticari ilişkilere değinen Başkan Küpeli, "Eskişehir'den Rusya'ya 2020 yılından 16,2 milyon dolarlık ihracat yapılırken, 16 milyon dolarlıkta ithalat yapmışız. Eskişehir ile Rusya arasındaki ticaret hacmi 2021'de daha da artarak yılın ilk 11 aylık döneminde 24,5 milyon dolarlık ihracat yapılırken, ithalatımız da aynı oranda artarak 25,1 milyon dolara çıkmış durumda. Bu rakamları daha yukarı çekmek adına yapılan bu tür görüşmeleri ve iş birliklerini çok değerli buluyoruz" diye konuştu.

"İKİ BÖLGENİN GELİŞİMİ İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YAPABİLİRİZ"

Ziyarete ilişkin konuşma yapan Pskov Bölgesi Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Politikası Komitesi Başkanı Mikheyev, Türkiye'de birçok ilde gerçekleştirdikleri ziyaretlerle bölgelerini tanıtma fırsatı yakaladıklarını aktardı. Türkiye-Rusya arasındaki iş birliklerine değinen Mikheyev, iki ülke arasındaki ekonomi ve ticaretteki yakın iş birliğinin daha da ileriye götürülmesini çok önemsediklerini belirtti. Eskişehirli ve Türk yatırımcıları bölgelerine davet eden Mikheyev, iki bölgenin gelişimi için ortak çalışmalar yapılabileceğine vurgu yaptı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • Cafer 3 ay önce Şikayet Et
  Fransa ve İtalya ortak üretimi yüksek irtifa hava savunma füzesi SAMP-T Ülkemiz İtalya ve Fransa'nın ortak geliştirme ve üretim anlaşması olmasına rağmen macronun ülkemiz düşmanlığı yüzünden bu zamana işterlik kazanamadı. Bu açığı kapatmak için Ruslarla S-500 yüksek irtifa hava savunma füzesinin ortak üretimiyle işe başlıya biliriz.
  Cevapla
 • Yorgun 3 ay önce Şikayet Et
  Suriye'de gördük ortaklığınızı bize hainlik ettiniz vesselam
  Cevapla
 • Deli dumrul 3 ay önce Şikayet Et
  rus kafiri chp yi kendine çekme derdinde Reisi zora sokma peşinde Eskişehire dikkat chp nin elinde. Bor madenini rus kafirinden uzak tutsun devletimiz. hatta chp zihniyetini en uzak tutsun.....
  Cevapla
 • Mizah 3 ay önce Şikayet Et
  Rusya doğal düşmanız. Rusya Türklerin eline geçmedikçe ortak olabilmemiz pek mümkün değil. Ha Rusyayı oradaki Türkler ele geçirirse o zaman başka.
  Cevapla