Sürpriz Tesla hamlesi: İşte Musk'ın Türkiye'de işe aldığı ilk iki isim! Elon Musk'ın Türkiye sırrı ortaya çıktı

Dünyanın en zengin ismi olan elektrikli otomobil devi Tesla ve SpaceX'in kurucu Elon Musk'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Musk, Tesla ile Türkiye'ye giriş yaparak markanın tüm modellerini ülkemize getirecek. İşe alımlara başlayan Musk, Tesla Türkiye'nin CEO'su olarak Kemal Geçer ile anlaşırken, operasyonlardan sorumlu isim ise Emir Tunçyürek oldu.

GİRİŞ 24.01.2022 14:02 GÜNCELLEME 24.01.2022 15:52
Bu Habere 132 Yorum Yapılmış

İlk olarak 2017'de Türkiye'ye gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir dizi görüşme gerçekleştiren dünyanın en zengin ismi Elon Musk, 2021 yılında ise video konferans ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yeni bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası yaptığı açıklama Elon Musk için 'Sevgili dostum' ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, "Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda işbirliğine ilişkin hususları ele aldık." açıklaması yapmıştı.

Erdoğan ve Musk arasındaki görüşme sonrası 19 Aralık 2021 tarihinde Türkiye'nin 8. uydusu olan Türksat 5B, Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX tarafından Falcon roketleriyle başarılı bir şekilde uzaya gönderildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Elon Musk

TESLA TÜM MODELLERİ TÜRKİYE'YE GETİRİYOR

Ancak Elon Musk'ın Türkiye ile bir planı daha olduğu ortaya çıktı. Elon Musk, Türkiye'ye Tesla modellerinin tamamını getirerek satmak istiyor. Tesla'nın Türkiye CEO'su için bizzat görüşmeleri kendi yapan Elon Musk, ödüllü isim Kemal Geçer ile anlaştığı iddia edildi.
Tesla'nın Türkiye CEO'su Kemel Geçer

TESLA TÜRKİYE'DE PERSONEL ALACAK

Türkiye'de hazırlıklar tamamlandıktan sonra Tesla, ürettiği 4 modeli de ülkemize getirerek lansmanlarını yapacak. Ayrıca servis, bakım, yol yardımı gibi hizmet ağı ve ekipler oluşturularak. Öte yandan Elon Musk'ın planına göre Türkiye'de bir çok noktaya Tesla Süperşarj istasyonları da kurulacak. Türkiye'de kurulacak yeni organizasyon için Telsa'nın yakında iş ilanına çıkması bekleniyor...
Emir Tunçyürek

EMİR TUNÇYÜREK'TEN TESLA TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Tesla Türkiye'nin operasyonlarından sorumlu isim ise Türkiye'de elektrikli otomobillerle ilgili çalışmalar yapan Emir Tunçyürek oldu.

Twitter'dan açıklama yapan Tunçyürek, "6 sene önce Ticaret Sicilde kuruluşunu yakaladığım Tesla Türkiye'nin ilk çalışanı olmanın gururunu yaşıyorum. Türkiye'de elektrikli yaşamı yaymaya Tesla'nın operasyonlarını yöneterek devam edeceğim. Yolculuk daha yeni başlıyor... “Benim sorumluluğum satış, servis ve ithalat olmak üzere uçtan uca tüm Türkiye’nin operasyonu. 3 aydır Kemal Geçer ile birlikte çalışmalara başladık. Pazara giriş, altyapı kurma çalışmaları devam ediyor. Bir sonraki hamlemiz iş ilanları olacak doğal olarak. " dedi.

Tesla

 

 

 

YORUMLAR 132
 • Aliaziz 3 ay önce Şikayet Et
  Pil maliyetli uygun olacak ..
  Cevapla
 • Vatan sever 3 ay önce Şikayet Et
  Ha bu arada togg a pahalı diyenler togg u savunmaya başlamış . Tek yaptığınız şey bu ülkenin gelişmemesini istiyorsunuz
  Cevapla
 • Vatan sever 3 ay önce Şikayet Et
  Bu adım Türkiye yi 3 adım daha öne ilerletecek
  Cevapla
 • Paramyok 3 ay önce Şikayet Et
  Ucuz işçilik
  Cevapla
 • Fatih 3 ay önce Şikayet Et
  Sanki fabrika kuracakmış gibi haber yapmışlar,adam mal satmaya geliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle