2. el araç fiyatları yüzde 20 düşecek! İslam Memiş acele etmeyin deyip uyardı

Dövizdeki düşüş sonrası fiyatların gerilemesi beklentisiyle ikinci el otomobil piyasasındaki hareketlilik durma noktasına geldi. İkinci el araç fiyatları hakkında açıklama yapan İslam Memiş, araç fiyatlarının Şubat-Mart gibi düşeceğini söyledi.

2. el araç fiyatları yüzde 20 düşecek! İslam Memiş acele etmeyin deyip uyardı
2. el araç fiyatları yüzde 20 düşecek! İslam Memiş acele etmeyin deyip uyardı
GİRİŞ 23.01.2022 16:04 GÜNCELLEME 23.01.2022 16:04
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Haber7

20 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kur korumalı TL vadeli mevduat ile dolar kurunda sert düşüş yaşandı. Dolar kurundaki düşüş sonrası özellikle ikinci el otomobilde de beklenen düşüş bir türlü gerçekleşmedi.

Stokçuluğun ve fiyat balonunun sürdüğü ikinci el otomobil piyasasında satışlar nerdeyse durdu.  Şu ana kadar piyasalarda yüzde 10'lük düşüş olsa da vatandaşlar fiyatlarda halen köpük olduğunu düşünerek araç almaktan uzak duruyor. 
İslam Memiş: 2. el araç fiyatlar düşecek

İKİNCİ EL OTOMOBİLE İNDİRİM GELECEK

Dolar kurundaki düşüş ve satışlardaki durma noktasına gelen azalış sonrası piyasalarda bir indirim daha beklentisi oluştu. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ikinci el araç alacaklara 'acele etmeyin' uyarısında bulunarak "2.el araç satışları durdu. Çünkü herkes köpüğün farkında. Şubat’ta 2.dip ile birlikte durgunluk devam edecek. Çünkü araç fiyatları karşısında TL, farklı enstrümanlardan fırsat sunacak. 2.dip, araç fiyatlarında düşüşü sürdürecek. Acele etmeyin. Yüzde 10 gerilen araç fiyatlarında Şubat-Mart döneminde en az yüzde 20 düşüş bekliyorum.

Dolar kaynaklı iki sebep;
1- 18’den 10’a gerilediğinde $ zarar edenler bozdurup araç alamadı.
2- 2.dip geldiğinde aracı değil $ cazip görecekler.

Mevsimsel etki ve köpük fiyat buna dahil olunca yüzde 20’lik düşüş kaçınılmaz bana göre. Yok diyen varsa araç bol, buyursun alsın.
" dedi.
İkinci el araç satışlar durdu

YORUMLAR 98
 • otokolik 2 yıl önce Şikayet Et
  Sıfırlar düşmeden 2. el düşmez,bunu bir anlayabilseydik.
  Cevapla
 • Reise tüyo 2 yıl önce Şikayet Et
  Araba alamayan gençlerden oy alınamaz,acil ötv sıfırlanmalıdır.
  Cevapla
 • Osman Er 2 yıl önce Şikayet Et
  Bilmiyorum belki bir adama denk geliriz diyeyazıyorum. Her konuda islam memiş denen adamın yorumlarını getirmeyin. Millete zarar veriyorsunuz. Bu adam münneccim değil, ekonomi bakanı değil, her konuda konuşmaya başladı. Başımıza bir de bunu çıkarmayın. Elinde ne verisi var, bu kadar kolay mı atıp tutmak. Kul hakkına giriyorsunuz.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ÖTV ile daha oy istiyorlar milletten , uyanırsınız sandıkta iş işten geçmiş olur
  Cevapla
 • Antalya 2 yıl önce Şikayet Et
  Eğer indirirseniz fiyatları benim oyun tekrar cumhuriyet başkanına inmezse , benden oy artık yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle