Başkan Erdoğan'dan döviz kuru ve enflasyon açıklaması: 4 başlık sürekli gündemimizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Tıpkı döviz kuru gibi enflasyonun üzerindeki köpüğü de kısa bir sürede alarak, bu hususta da ülkemizi sabrı selamete ulaştırmayı arzu ediyoruz" dedi.

GİRİŞ 21.01.2022 21:51 GÜNCELLEME 21.01.2022 21:56
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı ve yönetim kurulu üyelerini Üsküdar'da bulunan Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. 

4 BAŞLIK SÜREKLİ GÜNDEMİMİZDE

Erdoğan kabulde bir konuşma yaparak, "Büyüme ve ihracat rakamlarımıza paralel olarak istihdamımız salgın öncesi döneme göre 2.7 milyon artmıştır. Bu çok büyük bir başarıdır. Tüm dünyanın ekonomik manevralarını istihdam krizinin önüne geçmek için yaptıkları bir dönemde biz daha büyük hedeflerin peşinde koşuyoruz. Onun için bu 4 önemli başlık bizim sürekli gündemimizde. O da nedir? Yatırım, istihdam, ihracat üretim. Bütün bunları getirip dayadığımız yer yine 2 önemli alt yapıdır, istikrardır, güvendir. Bunları hiçbir zaman kaybetmeden yolumuza devam etmemiz lazım. Türkiye ekonomi modeliyle önceliğimiz bu söylediğim 4 başlığı cari fazla yoluyla ülkemizi büyütmek, böylece ülkemizi dünyanın ana üretim merkezlerinden biri haline getirmektir. Bu amaçla başta iş dünyamız olmak üzere toplumumuzun tüm kesimlerine gereken her türlü desteği sunuyoruz, sunacağız." 

FELAKET TELLALLARINA PRİM VERMEYİN

Erdoğan, "20 Aralık'ta açıkladığımız tedbir paketiyle döviz kuru üzerindeki köpüğü aldık. Ardınsan asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar her alanda insanımızın hayat standartlarını koruyacak adımlar attık. Kurun istikrar kazanmasıyla birlikte piyasalarda bir daha dengesiz döviz talebinden kaynaklık aşırı dalgalanmaların yaşanmayacağını da düşünüyoruz. Tıpkı döviz kuru gibi enflasyonun üzerindeki köpüğü de kısa bir sürede alarak, bu hususta da ülkemizi sabrı selamete ulaştırmayı arzu ediyoruz. Bu süreçte sizlerden beklentimiz siyasetteki tek sermayesi millete umutsuzluk aşılamak olan felaket tellallarına prim vermeden çalışmanız, üretmeniz, ihraç etmeniz ve yatırımlarınızı korumanız. Bunu başardığınızda Allah'ın izniyle Türkiye'nin yükselişini kimse engelleyemeyecek, hedeflerimize ulaşmamıza kimse mani olamayacak" dedi. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 18
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Tarım kredide 50 gün önce 230 olan zeytin yağı şimdi 300. Hükümeti zora sokmak he. Anca senin gibiler inanır buna. Zavallı hükümet, gariban hükümet, evliya hükümet. Hadi oradan. Bütün her haltın tek sebebi hükümet.
  Cevapla
 • fatih. 10 ay önce Şikayet Et
  Döviz çıkıyor ve market fiyatları çıkıyor. Döviz düşüyor market fiyatları aynı kalıyor. Sonra döviz çıkıyor market fiyatları yine çıkıyor. Bu kısır döngü birilerini yer.
  Cevapla
 • Ramazan 10 ay önce Şikayet Et
  Bizim paramızla Arnavutluk a konut hastahane yap
  Cevapla
 • Okur 10 ay önce Şikayet Et
  Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim.
  Cevapla
 • ogretmenn 10 ay önce Şikayet Et
  ben köpüğü anlamadim. agostosta 10 lira olan avro simdi 15 lira. neyi aldik. faiz indirimi diye diye bu hale getirdi bizi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle