Türkiye için hazırlık yapıyorlar: 50 milyar dolarlık yatırım yapacaklar

Yatırım uzmanları, 2023 yılının ortalarına kadar Körfez ülkelerinden Türkiye'ye yaklaşık 50 milyar dolarlık bir yatırımın yapılacağını öngörüyor.

Türkiye için hazırlık yapıyorlar: 50 milyar dolarlık yatırım yapacaklar
Türkiye için hazırlık yapıyorlar: 50 milyar dolarlık yatırım yapacaklar
GİRİŞ 21.01.2022 17:26 GÜNCELLEME 21.01.2022 17:26
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Ortadoğu ve Kuzey Afrika yatırım uzmanı Nasuh Özdemir İstanbuli, 2023 yılının ortalarına kadar Körfez ülkelerinden Türkiye’ye yaklaşık 50 milyar dolarlık bir yatırımın yapılacağını öngördüklerini söyledi.

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri 10 anlaşma imzalamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri kısa dönemde Türkiye’ye 10 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını açıklamıştı. Yapılan açıklamayla birlikte uzun dönem soğuk ilişkiler yaşayan iki ülke arasında sıcak rüzgârlar estiği ve aradaki buzların erimesi dikkat çekmişti. Yaşanan sıcak gelişmeler körfez ülkelerine de etki yaparken, Ortadoğu ve Kuzey Afrika yatırım uzmanı Nasuh Özdemir İstanbuli bu oluşan havayla birlikte aralarında Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan’ın yer aldığı birçok ülkenin Türkiye’ye büyük yatırım planlarının olduğu bilgilerinin kendilerine geldiğini ifade etti.

Körfez ülkeleri

KÖRFEZ ÜLKELERİ 40-50 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM PLANLIYOR

İstanbuli, körfez ülkelerindeki ortakları ile sık sık görüştüklerini hatırlatarak, “Bölgedeki iş ortaklarımızdan olumlu haberler gelmeye başladı. Özellikle körfez ülkelerinden birçok iş insanı beni arayarak Türkiye’de yatırım yapmak istiyorlar. Bunun yanı sıra Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler hakkında da bilgi istediklerini bizlere bildiriyorlar. Biz yatırım uzmanı olarak 2023 yılı ortalarına kadar körfez ülkelerinden ülkemize giren yatırım miktarının 40 ila 50 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor ve hazırlıklarımızı o yönde gerçekleştiriyoruz. Bu arada değinmeden geçemeyeceğim, bu söylediğim rakam devletler ve şirketler bazında olacak. Ülkeler arasında yapılacak olan anlaşma ve iyi ilişkiler oralarda yaşayan halkı da ülkemize çekecektir. Birçok körfez ülkesi vatandaşı tatillerini ülkemizde yaparak döviz bırakacak” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 58
 • A. B 3 ay önce Şikayet Et
  Siyonistlerin planları gereği ne oluyorsa ona göre kandırmayalım kendimizi Balyanın sapı hikayesini unutmayalım iran ve suriye kaldı ayakta 20. Haçlı seferi hazırlıkları devam ediyor
  Cevapla
 • Aydın 3 ay önce Şikayet Et
  Daha kimsenin böyle bir niyeti yok libya ve İsrail de dedikleri Olursa yaparlar göreceksiniz Filistini tek biz savunuyorduk oda bitiyor göreceksiniz libya da hafter denen soytarınında elini sıkacagız
  Cevapla
 • murat 3 ay önce Şikayet Et
  yapsınlar swap'tır :]
  Cevapla
 • levrek 3 ay önce Şikayet Et
  hamdolsun bugün de müjdemizi aldık.
  Cevapla
 • Kamil 3 ay önce Şikayet Et
  Hayır kâfi değil , en az 500 milyar dolar yatırım isteriz . Biz artık petrol ve doğalgaz zengini ülke oluyoruz . 50 milyar dolar yetmez .
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Kasimiza gözümüze değil !? Bizi KELEPİRE satın almaya geliyorlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle