Petrol 2 ayın en yüksek seviyesini gördü

Petrol fiyatları, bazı ülkelerin üretimi artırmakta zorlandığı haberlerinin etkisiyle yükselişini sürdürdü. Brent petrol, 84 doları aşarak kasım ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü

Petrol 2 ayın en yüksek seviyesini gördü
Petrol 2 ayın en yüksek seviyesini gördü
GİRİŞ 12.01.2022 15:10 GÜNCELLEME 12.01.2022 15:10
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Omicron varyantının COVID-19 vaka sayılarında büyük artışa yol açmasına rağmen önde gelen ekonomilerin kapanma, karantina tedbirlerine başvurmamaları petrol fiyatlarına destek veriyor.

OPEC+'nın üretim artırımı kararı almasına karşın bazı üyelerin verilen kota kadar üretimi artırmakta zorlandığı haberleri de petrol fiyatlarındaki pozitif seyirde etkili.

2021 yılının ilk çeyreğinde, güçlü küresel ekonomik toparlanmaya bağlı olarak petrolde arz eksikliği yaşanacağı endişelerinin de etkisiyle bu gün ICE'de Mart vadeli Batı Teksas petrolünün varil fiyatı 84 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

10 Kasım'dan bu yana ilk kez 84 dolar/varil seviyesini aşan Brent petrolü şu sıralarda düne göre 44 cent artışla 84,16 dolar seviyesinde.

NYMEX'de Şubat vadeli Batı Teksas petrolü de 46 cent artışla 71,68 dolar/varil seviyesinden işlem görüyor.

Analistler, Brent petrolünde yukarı hareketin 85,68 dolar seviyesine kadar devam edebileceğini ifade ediyorlar. Bu seviyeye giden bir harekette ilk direnç noktası 84,67 dolar olarak ifade edilirken, destekler ise 83,04 ve 82,10 dolar aralığında. Buranın kırılması halinde 81,57 dolar güçlü destek olarak görülüyor.

KAYNAK: FOREKS
YORUMLAR 2
  • Hasan 4 ay önce Şikayet Et
    Bankaların kiralık kasalarında 20 milyar dolar,35 milyar euro,3200 ton altın var, piyasa değeri : 3 TrilyonTL,piyasaya girse dolar 5 Türk Lirasına düşer,Devlet enerji şirketi kursun bütün halkımızı ortak etsin yeşil enerjiyede geçmiş oluruz.200 milyon panelden oluşan devasa bir enerji kaynağı 60.000 MW gücünde Temiz enerji veya Rüzgar, panel başına 250 usd bozdurulacak, aylık bir kişi en fazla 10.000 TL kar elde edebilecek kadar alabilecek .Devletimiz 30 yıl boyunca halkımıza kar payı dağıtsın faizsiz,Faize bulaşmak istemeyen kardeşlerimde faydalanır. Büyük bir çağ başlatmış olursunuz ekonomide. Rusya ya Elektrik üretmek içinde yılda 16 milyar dolarımız Kömür, Doğalgaz alımı için gitmez.
    Cevapla
  • Hasan 4 ay önce Şikayet Et
    İnsanlar coinlerde milyarlarca dolar kaybediyor.Paralar buharlaşıyor sistemde. Devletimiz bütün dünyadaki bu coinlerdeki dönen paralara Devlet Garantisi ile talip olmalı.Türk Coin veya yeşil Enerji Coin hisse senedi çıkarmalı.çok kolay değişim olmalı.Garanti verilmeli Tether gibi Dolar fiyatına bağlanmalı veya Altına bağlanmalı.Dolar piyasada tedavülde dönmeyecek ve Dolar 1 TL'ye düşer.Bu paralar Yeşil Enerjiye veya ortak edilmeli.1 Trilyon usd(14 Trilyon TL)bir hacimden yatırımdan bahsediyorum.
    Cevapla