GSS borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek

Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemine prim borcu olan vatandaşlar, yıl sonuna kadar sağlık hizmeti alabilecek.

GSS borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek
GSS borcu olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek
GİRİŞ 11.01.2022 03:52 GÜNCELLEME 11.01.2022 09:10
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

4736 Sayılı Kanun'un 1'inci Maddesinin Birinci Fıkrası Hükmünden Muaf Tutulacakların Tespitiyle İlgili Bakanlar Kurulu Kararı'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, GSS sistemi kapsamında olup prim borcu nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak vatandaşlara ve bakmakla yükümlü yakınlarına, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde (üniversite hastanelerinde) 31 Aralık 2022'ye kadar sağlık hizmeti verilecek.

Söz konusu kararla ilgili ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye, döner sermaye ödemeleri ve uygulamaya ilişkin diğer usul ve esasları belirlemeye Sağlık Bakanlığı yetkili olacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Fatih 10 ay önce Şikayet Et
    Çıkmadan 5 , 6 yıl önce ben demiştik GSS olsun hereks günde 1 TL'ye sağlıktan yararlansın diye söylüyordum...sonra söylediğine pişman oldum ...yüksek para kazanmayan insan bu kadar parayı nasıl ödesin devketse zaten hastaysa bakacak...günde 1 TL ye GSS olmalı asgari ücretten az geliri olan vatandaş için...
    Cevapla
  • Yorumcu 10 ay önce Şikayet Et
    Gelir testi yaptıran ücret ödemiyor zaten
    Cevapla