TMSF, Naksan Plastik'in satış ihalesini gerçekleştirdi

TMSF tarafından yapılan Naksan Plastik’in satış ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 245 milyon TL oldu.

TMSF, Naksan Plastik'in satış ihalesini gerçekleştirdi
TMSF, Naksan Plastik'in satış ihalesini gerçekleştirdi
GİRİŞ 05.01.2022 20:06 GÜNCELLEME 05.01.2022 20:06
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan Naksan Plastik’in satış ihalesinde en yüksek teklif 1 milyar 245 milyon TL oldu.

TMSF'den yapılan açıklamaya göre, Fon, 2016 yılında faaliyetleri durmuşken kayyum olarak görevlendirildiği ve tam kapasite çalışır hale getirdiği Naksan Plastik’in satış ihalesini gerçekleştirdi.

Dört büyük uluslararası danışmanlık şirketinden biri tarafından yapılan değerlemelerden sonra 1 milyar 179 milyon TL muhammen bedel ile satışa çıkarılan Naksan Plastik’in ihalesi TMSF binasında yapıldı.

İhale sürecinde, 7 yatırımcı tarafından şartname satın alınmasına rağmen, ihalede 3 yatırımcı tarafından teklif sunuldu. Kapalı zarflardan çıkan teklifler 1 milyar 245 milyon TL, 1 milyar 180,5 milyon TL ve 827 milyon TL oldu.

Açık artırma aşamasına geçilmesinin ardından, iki firma tekliflerinde artışa gitmezken, en yüksek teklifi veren firma da nihai tekliflerinin 1 milyar 245 milyon TL olduğunu ihale komisyonuna bildirdi.

TMSF Fon Kuruluna sunulacak olan ihale sonucu, kurul tarafından uygun bulunduğu takdirde, Rekabet Kurumu ve gerekli diğer kurumlara bildirimde bulunulacak.

Rekabet Kurumu ve ilgili diğer kurumlardan da uygunluk geldiğinde, TMSF Fon Kurulu son kararını verip satışı onaylarsa, ihaleye katılan firmalar ve teklifleri kamuoyuna duyurulacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Osman Batur 10 ay önce Şikayet Et
  alanlarda bir iki de devletin işleteceği üretim tesisi olmali. aksi halde gıda da olduğu gibi darbe yaparlar. haini bol olan gizli kimliklilerin yaşadığı bu ülke de devletin hadsiz özelleştirmesi kölelik ve yıkım getirir . etiketleri katkanak için her hal ve şartı fırsat bilen çürümüş tacirlerin var olduğu ülkemizde huzuru ve rahatı ancak devletin rekabeti sağlar.
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Neden satarsınız madem iş yapar hale geldi devlet tarafından işlensin
  Cevapla
 • Çaldıran....1514 10 ay önce Şikayet Et
  Yaşın kaç ağam.....
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 10 ay önce Şikayet Et
  Devlet bu güne kadar işlettiği yerleri özelleştirilen neden bunu da özelleştirmesin. Bir süre sonra burası da siyasi Arpalık olur, karşılığı düşer sonrada ucuz yoldan satılır. Aslında fiyat düşük bence. Yeniden ihaleye çıkarılmalıdır. 1 milyar 179 milyon muhammen bedelle satışa çıkarılmış bir yerin 1 milyar 245 milyona satılması ucuza gittiğinin göstergesidir. % 6 fiyat artışı çok düşük.
  Cevapla
 • Mehmet Fici 10 ay önce Şikayet Et
  Yarin Secimlerde bir sürü gereksiz isci ile doldurup zarar edecekler Devletin Fabrika Calisdirmasi Doğru degil Eskiden neler olduğu ortada hep zarar hep zarar Halkin Parasi boş yere gidiyordu Al Vergini Temizce Yap Hizmetini
  Cevapla