Son dakika haberi: Bakan Derya Yanık'tan doğal gaz desteği açıklaması

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlar kapsamındaki ısınma desteği, kömürün yanı sıra doğal gaz için verilecek.

GİRİŞ 27.12.2021 13:27 GÜNCELLEME 27.12.2021 13:27
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamada, bakanlığın 21 Nisan 2021 itibarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ayrıldığını anımsattı.

Bu tarihten sonraki 8 aylık sürecin, Kovid-19 salgınının yoğun yaşandığı bir döneme denk geldiğini hatırlatan Yanık, "Türkiye, pandemi sürecini çok iyi yönetti. Hem ücretsiz sağlık desteğinin sağlanması hem ekonomik anlamda çalışan ve işveren kesimin desteklenmesiyle çok önemli bir dönem geçirildi." dedi.

Yanık, sosyal hizmetler bakımından, temelde engelli, yaşlı, kadın ve çocuk başlıklarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

KÖMÜRDEN SONRA DOĞAL GAZ DESTEĞİ

Yeni yılda da ihtiyaç sahiplerine yönelik yakacak yardımlarının süreceğini belirten Yanık, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda ısınma gideri olarak kömür yardımı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu yıl 1,8 milyar lira değerinde kömür yardımı yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu yardımları doğal gaz desteğiyle sürdüreceğiz. Böylece sadece kömür değil doğal gaz desteği de sağlamış olacağız. Isınma yardımı kapsamında doğal gaz yardımı sağlanmasına ilişkin hazırlıklar tamamlandı. Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğal gaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğal gaz için de vereceğiz."

Bakan Yanık, uygulamaya geçtiğinde bu yardımların, diğerleri gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını bildirdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 60
 • Türk Vatandaşı 11 ay önce Şikayet Et
  Sene 2021; yer:Isparta Eğirdir, hala gaz yok, burası ücra bir köşe de değil üstelik.
  Cevapla
 • D bakırlı 11 ay önce Şikayet Et
  Kömürün yarısı kadar kartlı yardım yapılsa daha iyi olur kartıyla sadece bakkallarda harcasınlar hem onlar için iyi olur hem esnaf için zaten kömürü çoğu kullanmıyor ya satıyor yada çöpe atılıyor
  Cevapla
 • Kıymet bilene ! 11 ay önce Şikayet Et
  Lütfen genelleme yapmayın. Biz kömürü bir NİMET görüp soğukta öpüp BAŞIMIZA koyuyoruz .
  Cevapla
 • 6565 11 ay önce Şikayet Et
  sos yard day vakfinidan yardım alanlara verseniz çoğu haksız yere yardım alıyor ne demek istediğimi anlayın hak edene garibana verin
  Cevapla
 • Destek 11 ay önce Şikayet Et
  Doğalgaz zaten pahalı 2 kere zam geldi yıl bitmeden yıl girince bir zam daha metreküp 2 lirayı buluyor sizce bu normal mi? KDV zaten yüksek 50 tl si KDV destekleme istersen vatandaş nasıl ısınacak?
  Cevapla
 • Ahmet Canayakin 11 ay önce Şikayet Et
  Milleti alenen soyuyorlar utanmadan destek diyorlar yazıklar olsun Allah cezanizi versin
  Cevapla
 • Yardım bahane 11 ay önce Şikayet Et
  Sosyal yardım işlerine maliye bakanlığı bünyesinde oluşturulacak birim baksın.Fakir fukaranın sırtından oralar istihdam AMBARI haline geldi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle