CIA kripto para işine girdi

Kripto paralar her geçen gün popülerliğini artırırken ülkelerden de yeni adımlar gelmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), kripto paralar ile ilgili bazı projeler üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

CIA kripto para işine girdi
CIA kripto para işine girdi
GİRİŞ 09.12.2021 09:10 GÜNCELLEME 09.12.2021 11:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Amerika Birleşik Devletleri Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), kripto paralar ile ilgili bazı projeler üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri Merkezî İstihbarat Teşkilatı Direktörü William J. Burns'e göre CIA kripto paralar konusunda birkaç proje oluşturdu.

Wall Street Journal'ın CEO Zirvesi sırasında, CIA Direktörü William Burns, CIA'nın kripto para birimleri için birden fazla projesi olduğunu açıkladı.

Burns, siber suç çetelerinin saldırı ölçeği, sayıları ve gelişmişlikleri açısından erişimlerini genişlettiklerini söyledi.

CIA'in kripto para projeleriyle ilgili haberler, ajansın Bitcoin kurucusu olmasıyla ilgili tartışmaları alevlendirdi.

Bu yılın başlarında eski CIA patronu Michael Morell, Coinbase ve Square liderliğindeki Crypto Council for Innovation tarafından yayınlanan bir raporda blockchain teknolojisini gözetim için bir nimet olarak nitelendirerek hükümetlerin benimsemesi gerektiğini söyledi.

YORUMLAR 2
  • hıghlander 6 ay önce Şikayet Et
    Başından beri zaten içindeydiniz..iyi yada kötü,yada çirkin,neyse ne..Ama biliyoruz ki doların küresel kırılması,ABD için nükleer bir yıkıma eş değer ve siz ,dolara bir stepne oluşturmaya çalışırken,bir çok illegal faaliyetin ve can yanmalarının kapısını açarken,ne kadar düşündünüz bilemiyorum.
    Cevapla
  • bitcoin CIA zaten 6 ay önce Şikayet Et
    başka ülkelerin bankalarındaki hesapları inceleme yetkisi yok CIAın. Ne yaptı bu durumda. Bitcoini icat etti sahte bir japon yaptı diye ortaya attı. Sadece CIA değil herkes her işlemi izleyebiliyor bitcoinde internetteki IPlerle.
    Cevapla