Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeli açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstihdam, üretim ve ihracat temelli yeni bir ekonomi modeliyle kalkınmayı, refahı, gelir adaletini ve sürdürülebilir büyümeyi daha iyi hayata geçireceğimize inanıyoruz" dedi.

GİRİŞ 06.12.2021 12:41 GÜNCELLEME 06.12.2021 12:41
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Uluslararası İş Birliği Platformu’nun düzenlediği etkinliğin bu yılki teması ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Çalışmak.’ 49 ülkeden Bakan, Prens, Prenses, bürokrat ve iş insanlarının katıldığı etkinliğin onursal açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gönderdiği yazılı mesaj ile gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvenin onursal açılış konuşması için gönderdiği yazılı metinde şu ifadeleri kullandı:

12’nci Boğaziçi Zirvesi’nin bizlere yeni ufuklar açacağını düşünüyorum. Kıymetli fikirleriyle zirveye katkı sunan tüm uzmanlara, siyasetçilere, akademisyenlere ve iş dünyasının temsilcilerine tekrar teşekkür ediyorum. Son iki yıldır bütün insanlıkla beraber ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgını küresel sistemdeki adaletsizlikleri bir kez daha göstermiştir.

"KÜRESEL SİSTEMDEKİ ADALET VE REFORM TALEBİNE DİKKAT ÇEKİYORUZ"

Tarihin en büyük sağlık krizlerinden birisi olan salgın sürecinde, başta gelişmiş ülkeler olmak üzere uluslararası toplum iyi bir sınav verememiştir. Salgın özellikle küresel sistemin çeperindeki ülkelerde çok ciddi insani krizlerin yaşanmasına sebep olmuştur. Türkiye olarak, bu anlayışla uzun bir süredir “dünya beşten büyüktür” diyerek küresel sistemdeki adalet ve reform talebine dikkat çekiyoruz. Sadece eleştirmekle kalmıyor, “daha adil bir dünya mümkün” inancıyla sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi de ortaya koyuyoruz.

YENİ EKONOMİ MODELİ VURGUSU

Son dönemde ekonomide verdiğimiz mücadeleyi de bunun tamamlayıcı bir parçası olarak görüyoruz. Faize dayalı anlayış yerine yatırım, istihdam, üretim ve Ihracat temelli yeni bir Ekonomi modeliyle kalkınmayı, refahı, gelir adaletini ve sürdürülebilir büyümeyi daha iyi hayata geçireceğimize inanıyoruz. Gerek son 19 yılda altyapıya yaptığımız büyük yatırımlar, gerekse salgın sürecinin ülkemizin önünde açtığı fırsatlar, bu hedeflere ulaşma konusunda hiç olmadığı kadar bizi cesaretlendirmektedir. Küresel ölçekte önemli değişimlerin yaşandığı bir dönemde gerçekleşen Zirvenin hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum”.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 24
 • dostt birr 1 ay önce Şikayet Et
  devlet piyasaya hakim olmalı. kartelciymis şuymus ne olursa olsun devlet tepelerine binmeli...18 liralik beş kg un elli lira yuh..böyle piyasaya acil müdahale şart. .on liralık ero onbeş lira ya be oluyor diyen yok herkes keseini düşünüyor. .fakir guraba ne yiyecek ne içecek düğün yapacak adam kirk liralık altını seksen liraya alacak. ..reis indir piyasayı ithal et her şeyi fırsatçı ve stokculara acıma vesselem
  Cevapla
 • Ahmet Galatalı 1 ay önce Şikayet Et
  Ihracat derken yerli piyasa doymadan ihracat olacaksa domates 20 de olur 30 da
  Cevapla
 • Gıda Reformu 1 ay önce Şikayet Et
  Gıda paketlerinde ciddi bir kanunla reform şart! gramaj oyununa son verilmeli 250 gr - 500 gr - 750 gr- 1000 gr şeklinde özellikle kaşar, peynir, süt, deterjan, şampuan, çay paketleri vb birçok kalemde belli bir standart olmalı ara gramajlar kaldırılmalıdır! Fiyatlandırma da belli bir alt ve üst tavan olmalı bunlar çok mu zor Gıda bakanlığı bu işlerin altından kalkabilir diye umut ediyoruz.
  Cevapla
 • Uğur 1 ay önce Şikayet Et
  Her yanımız düşman ekonomi ile diz çöktürme peşindeler .Erdoğan giderse kimse millilikten bahsetmesin Kemal meralı hdp si belli diğerleri keza ne oldukları belli .Bunlarmı Yeni Dünya düzeninde Türkiyeyi yönetecekler .
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın başkanım! Sizin bu beyanlarınıza, bu bahsettiklerinizi yapabileceğinize inancımız tamdır. Sizinle bulunup, ihanetlerini sizi arkasına alarak, sizden habersiz iş çeviren bir çok kişi veya kurum yapılan ve yapılmaya çalışılan büyük hizmetlere engel olup yolunu bulmaktalar. Öce etrafınızdaki ayağınıza pranga, kulağınıza tıpa, gözünüze perde, eylemlerinize mani ve hepsinden önemli olanı da Zati Alinizin'de dediği gibi " Yalnızlığımın farkındayım" sözünüzde altını çizdiğiniz Doğru yolda ve istikamette yol alanlarla, sizi arkasına alıp yolda bırakıp yolunu bulanları derhal ayıklamanız lazım. Bu bizden görünen hainlerle seçim kesinlikle kazanılmaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle