Çevre Bakanlığı bu görüntüleri affetmedi

Giresun Şebinkarahisar'da çevreye kontrolsüz atık sızdırdığı gerekçesiyle faaliyetleri durdurulan madencilik şirketine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre en üst sınır ceza uygulandı.

Çevre Bakanlığı bu görüntüleri affetmedi
Çevre Bakanlığı bu görüntüleri affetmedi
GİRİŞ 04.12.2021 09:59 GÜNCELLEME 04.12.2021 11:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesindeki Madencilik şirketinin faaliyetleri, çevreye kontrolsüz atık sızdırdığı gerekçesiyle valilik kararıyla süresiz durdurulmuştu. Analiz sonuçlarının incelemeye alındığı şirketin sorumluları hakkında, adli ve idari işlem de başlatılmıştı.

EN ÜST CEZA VERİLDİ

Konuyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada "Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde çinko ve kurşun cevher zenginleştirme faaliyeti gösteren işletmeye, çevreye verdiği kirlilik nedeniyle “en üst sınır” olan 12 milyon lira idari para cezası uygulanarak işletme faaliyetten men edilmiştir" dendi. 

57 İŞLETME MEN EDİLDİ

Bakanlıktan yapılan diğer bir açıklamada 1 Ocak tarihinden itibaren toplam uygulanan para cezasından da bahsedildi ve "Atıklarla ilgili 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren 11 bin 641 denetim yapan ekiplerimiz, 670 cezai işlemde toplam 141 milyon 249 bin lira idari para cezası uygulayarak, 57 işletmeyi faaliyetten men etmiştir" ifadesinde bulunuldu. 

YORUMLAR 2
  • Volkan 1 ay önce Şikayet Et
    Her konuda cezalar caydırıcı korkutucu olmazsa ülkeye huzur gelmez,doğru bir adım atılmış darısı diğer cezaların başına,mesela pitbul besleyenlere öyle bir ceza vereceksinki köpeği beslemekten ödü kopacak,masum çocuklar parçalanmaktan kurtulacak.
    Cevapla
  • trakya 1 ay önce Şikayet Et
    Ohh olsun
    Cevapla