BAE’den Türkiye'ye 38 milyar liralık davet: Gelin görüşelim

Bin Zayid'in ziyaretiyle Türkiye-BAE ilişkilerinin normalleşmesi ekonomik anlamda etkisini göstermeye başladı. Türkiye'de yatırım atağına geçen BAE'den Türk müteahhitlerine 38 milyar liralık davet geldi.

BAE’den Türkiye'ye 38 milyar liralık davet: Gelin görüşelim
BAE’den Türkiye'ye 38 milyar liralık davet: Gelin görüşelim
GİRİŞ 04.12.2021 12:32 GÜNCELLEME 04.12.2021 13:43
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın Ankara'ya yaptığı ziyaretin ardından Türkiye ile BAE ilişkileri yeni bir döneme taşınıyor. İki ülkenin sürdürülebilir bir ekonomik ortaklık başlatmasıyla BAE'den peş peşe yatırım hamleleri gelmeye başladı.

Türkiye'de yatırım atağına geçen Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Türk müteahhitlerine de 38 milyar liralık davet geldi.

Sabah'ın haberine göre; Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, BAE ile üçüncü ülkelerde birlikte yatırım yapma yönünde görüş birliği oluştuğunu belirterek, "Müteahhitlerimize 30-38 milyar liraya ulaşan yatırım çağrısı geldi, gelin görüşelim diyorlar" diye konuştu.

Kurdaki hareketlenmeyle birlikte konutta "bekle, gör" eğiliminin arttığını ifade eden Eren, ucuz konut için uygun fiyatlı arsa verilmesi çağrısı yaptı. Eren, "Önlem alınmazsa gelecek yıl konut fiyatları yüzde 50-60 artar" dedi. Eren, inşaat sektöründe ana girdilerin yüzde 279, ana maliyetin de yüzde 113 arttığını kaydetti.

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • ,,,,, 1 ay önce Şikayet Et
  3 milyar dolar civarı
  Cevapla
 • Kul insan 1 ay önce Şikayet Et
  Bae gibi ülkelerdeki İngliz etkisine çok dikkat etmeliyiz. Bae 'ye verilen sırlar İngiltere 'ye verilmiş gibi şimdilik görmeliyiz taki üst düzey okumuşlar İngiltere menşeili olmadığına dek
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Bae Fransa'dan 80adet savaş uçağı aldı iş yap ama samimi olma bunlar kansiz
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Kanal istanbulu bu BAE ye yaptırsınlar tam fırsatı
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 1 ay önce Şikayet Et
  dubaideki gii denizi doldurun dilim dilim orta yol yapın kumsallar artmış olur turizm açısından fazla gelir getirir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle