TCDD, kamuda bir ilke imza attı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) demiryolları standartlarına uygunluk belgesi alarak kamuda ilke imza attı.

TCDD, kamuda bir ilke imza attı
TCDD, kamuda bir ilke imza attı
GİRİŞ 03.12.2021 15:11 GÜNCELLEME 03.12.2021 15:11
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü'nün TS EN 13232 demiryolu uygulamaları-demiryolları standartlarına uygunluk belgesini almaya hak kazanarak bir ilke imza attı.

'TÜRKİYE'DE İLK DEFA TCDD ÇANKIRI MAKAS FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ'NE VERİLDİ'

Türkiye'nin demiryollarında makas ihtiyacını karşılayan önemli merkezlerden olan ve yüzde 93 yerlilik oranı ile çalışmalarını sürdüren TCDD Çankırı Makas Fabrikası, TSE tarafından yapılan incelemeler sonucunda kalite yönetim sistemi, üretim yeterliliği, makine tezgah parkı ve kapasite açısından uygunluğu tespit edilerek "TS EN 13232 Uygunluk Belgesi" almaya hak kazandı. Bu belge, TSE tarafından Türkiye'de ilk defa TCDD Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü'ne verilmiş oldu.

Fabrika ayrıca ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine de sahip olma özelliğini taşıyor.

'FABRİKAMIZ DEMİRYOLU MAKAS ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP'

TSE Uygunluk Belgesi, TCDD Genel Müdürlüğünde düzenlenen törenle TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş'a takdim edildi.Törende konuşan Akbaş, "Fabrikamız demiryolu makas üretiminde önemli bir yere sahip. Personelimizin özverili çalışmaları sonucunda TSE tarafından bu belgeyi almaya hak kazandık. Bir kamu kuruluşu olarak bu belgeyi almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Kemal yarın TCDD ye gidecekmiş - randevu istemiş - denetleme ve kontrol yapacakmış - müfettiş kemal ben hesap uzmanıyım muhasebeye söyledin defterleri hazırlasınlar demiş - kolluk falan da takacakmış - kırmızı kalemle borç ve alacak kayıtlarını kontrol edecem demiş. hesaplarda 1 kuruş eksik çıkarsa fena yaparım diye de tehdit etmiş
  Cevapla
 • Vahim 1 ay önce Şikayet Et
  Para verip belge alınca kalite artıyor mu.. Bu güne kadar üretilen makaslar kalitesiz miydi...
  Cevapla
 • İsminiz 1 ay önce Şikayet Et
  üretim yeterliliği, makine tezgah parkı ve kapasite açısından uygunluğu tespit edilerek "TS EN 13232 Uygunluk Belgesi" almaya hak kazandı diyor bunlar malzemenin kalitesi değil üretim satndartı. Malzeme zaten yeterli kalite ve standartta üretiliyor.
  Cevapla
 • Abdullah HÂN Birkul 1 ay önce Şikayet Et
  Belgen var mı? Yoksa iftiramı? Para verilip alınıyorsa, neden her kurum alamıyor?
  Cevapla