Kabine'de görev değişimi: Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı.

GİRİŞ 02.12.2021 00:47 GÜNCELLEME 02.12.2021 07:30
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

Son dakika haberine göre, Resmi gazetede yayımlanan kararla Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir?

YENİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ OLDU

Kararda, "Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati Türki Cumhuriyeti Anayasasının 104'üncü ve 106'ncı maddeleri gereğince atanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Nureddin Nebati

NEBATİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati, Twitter hesabından bir mesaj yayımladı.

Nebati mesajında "Rabbim, kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır. İşimizde bize doğruluk ver, bizi muvaffak kıl. Sn. Cumhurbaşkanımızın şahsımı layık gördüğü Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini hayırla ifa etmeyi, bize gösterdiği güvene layık olmayı Rabbim nasip etsin inşallah" ifadelerini kullandı.

DR. NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır. AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUMLAR 75
 • Göktürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Yeni görevinde başarılar dilerim
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlısı...
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben olsam aklı rakamlar karmaşası içinde boğulan birini değil, aklı yatırım yatırım illa da yatırım diyen birini bakan yapardım. İnşallah bu bakanın da felsefesi o şekildedir.
  Cevapla
 • İsmail Eşsiz 2 yıl önce Şikayet Et
  Saçmalamışsın ya
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Milli ve yerli. Tebrik ederim. Darısı tarım bakanına.
  Cevapla
 • Ccc 2 yıl önce Şikayet Et
  Doğru bir atama .Hazine yeniden yapılanmalı. Merkez Bankasının yapacağı işlerden daha önemli ve sorumlu hazine yönetimi,Döviz dalgalanmasında bedel ödemesi gereken kurum hazine yönetimi olmalı ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle